Parateorisi

3D Yazıcı ile Nasıl Para Kazanılır?
Yazar: -12 Kasım 2019
479

3D Yazıcı ile nasıl para kazanılır yakından inceliyoruz. 3D baskının icadı, üretim dünyasına pek çok bakış açısı kazandırdı ve yenilikçi girişimciler için pek çok yeni fırsat yolu yarattı.

3D Yazıcı ile Nasıl Para Kazanılır? Nasıl Bir Yol İzlenmeli

3D baskı teknolojisi ile, nesneler üst düzey kişiselleştirme ve karmaşıklık ile üretilebilir ve aynı zamanda maliyetler de düşürülebilir. Ayrıca, artık çok yönlü olan çok amaçlı, hepsi bir arada 3D yazıcılar mevcut. Üretimlerini 3D baskıya dönüştürmekte olan farklı endüstrilere ve 3D yazıcıyla nasıl para kazanılacağına bakalım.

Ticari 3D Baskı ve Ürün Satışı

3D Yazıcı ile nasıl para kazanılır bunun en kolay yollarından biri, yazıcı ile ticari bir hizmet sunmak veya bununla yapılan eşyaları satmaktır. İşletmeler ve bireyler genellikle 3D baskı yoluyla üretilen nesneleri talep etmeye başladılar bile. Bu tür bir donanıma sahip olmayan kişiler için 3D baskı hizmeti vererek siz devreye girebilirsiniz. Ayrıca, yetenekli bir tasarımcı olarak, ürün yapabilir ve bunları satabilirsiniz. Her iki yaklaşımda da hizmetlerinizi kolaylaştırmaya yardımcı olan güçlü topluluklar bulabilirsiniz.

3DHubs ticari 3D baskı hizmeti verebileceğiniz en iyi web sitelerinden biridir. 3D yazıcınızı burada bir hizmet olarak listeleyebilir, daha sonra üretmiş olduğunuz ürünler için sipariş alabilir ve para kazanabilirsiniz. Katılmak oldukça kolay ve sitenin size yardımcı olacak birçok kaynağı bulunuyor. Tek yapmanız gereken geçerli bir e-posta adresi olan bir hesap açmak, yazıcınızla ilgili bazı ayrıntıları listelemek ve temel olarak sipariş almaya başlamak için hazırsınız.

3DHubs sitesine ek olarak, i.materialise.com ve Shapeways.com gibi siteler de bulunmaktadır. Bu hizmetlere katılmak kolaydır ve 3D baskı ile para kazanmak isteyen kişiler için birçok harika fırsat sunar. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığını düşündüğünüz birliğe katılabilir veya yelpazenizi genişletmek için farklı sitelere katılabilirsiniz.

Benzer şekilde e-ticaret hizmeti veren web sitelerinde bireysel olarak hizmet vermeyi de düşünebilir ya da ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. Hatta bu alanda kendi web sitenizi kurarak Google, Facebook, Youtube ve benzeri sosyal medya organları ile müşteri kitlenize ulaşmanız mümkün.

Hızlı Prototip Hizmeti

Mimarlık, tasarım, mühendislik ve inşaat alanlarında çalışan profesyoneller arasında yüksek talep gören başka bir 3D baskı hizmeti hızlı prototiptir.

Tasarımlarını sergilemek için 3D baskı hizmetlerini kullanan mimarlar, modellerin elle inşa edilmesini haftalarca beklemek yerine, 3 boyutlu baskı ile zaman ve paradan kazanırlar.

3D baskı teknolojisi sayesinde bir ölçek prototipi üretilebilir ve profesyoneller, tasarımlarını göstermek, kavramsal bir sunum yapmak veya bir son ürünün önizlemesini test etmek için kullanabilirler.

Diğer geleneksel yöntemler yerine 3D baskı ile hızlı prototip uygulamalarının faydaları:

 • 3D baskı, prototip üretiminin süresini ve maliyetini azaltır.
 • Tasarım veya imalatta hata olasılığını azaltır.
 • Aynı tasarımın daha fazla çeşidini prototipleme imkânı verir.
 • Daha karmaşık bir son ürün yapma yeteneğini arttırır.

Birçok işletme ve tasarımcı, testlerin hızlı prototipleme yöntemini kullanmakta ve geleneksel yöntemlere göre avantajlarının farkına varmıştır. Büyük üreticiler ve tasarımcılar tasarımları iyileştirme ve maliyetleri düşürme konusundaki değerini görmüştür.

Köprüler, kompleksler, binalar, kara, deniz ve hava araçları, yerleşim yeri uygulamaları, oyuncaklar ve daha pek çok alanda hem özel sektör hem de belediye, devlet kurumlarına prototip üreterek hizmet vermek mümkündür. Çok az çabayla ve daha düşük maliyetle güvenilir ve gerçekçi prototip üretme yeteneği, firmaların planlarını test etmesine ve son ürünü imal etmeden önce geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Ev Yapımı Ürünler ve El Sanatları

3D yazıcıyla para kazanmanın bir başka harika yolu da ev yapımı ürünler ve kişiselleştirilmiş el sanatları pazarına girmek. Bazı şirketler bu alanda 3D baskı kullanarak ürün sunmaya başlamış ve birçok başarı öyküsüne yol açmıştır.

Fütüristtik, antik çağ ya da modern tasarımları kullanarak akla gelebilecek her şeyi üretmek mümkün. Bu konuda sizi cesaretlendirelim. Öyle kısıtlı düşünmeyin. Örneğin Osmanlı sarayının kapı kolu süs desenlerini örnek alarak çok hoş bir çalışma yapabilir ve insanlara bu ürünler ile evlerine farklı bir hava atma imkânını sağlayabilirsiniz. Fantastik bir filme ait bir objeyi, karakteri tasarlayarak meraklılarının ilgisini çekmekte olasıdır. Bu konudaki ürün yelpazenizi geniş ya da dar tutmak size kalmış.

3B Yazıcı Kursları

Gelişen 3D yazıcı teknolojisi ile birlikte konuya ilişkin çalışmalar da sahnede yerini hızla alıyor. İster profesyonel ister hobi olarak değerlendirilsin 3D yazıcı eğitimleri alarak bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Üretim bilginizi geliştirin, kullanacağınız malzemeler hakkında bilgi edinin. İşinize yarayacak ve sizi yarı yolda bırakmayacak modelleri tercih edin.

3D baskı net bir şekilde para kazanmak için bir dizi harika fırsat sunuyor, ancak bu fırsata yatırım yapacaksanız çok amaçlı bir 3D yazıcı düşünmeniz önemlidir. Değiştirilebilir kafalar, garanti ve yedek parça sıkıntısı olmayan modeller sizi her zaman mutlu edecektir.

Yazıcının üretebileceği ürün hacmi de dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Fiziksel engellerin yelpazenizi kısıtlamasına engel olun.

Mutlaka okuyun: Evden Para Kazanma Yolları
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 4 Yorum Var)
 1. özcan sarıca dedi ki:

  Maliyet olarak şuan belki değil ama ileride neden olmasın

 2. Cihan Manap dedi ki:

  Harika bir teknoloji bence yazdıklarınızda kesinlikle haklısınız, bende bu konuyu yakından takip ediyorum.

 3. Ömer Emirhan dedi ki:

  Hala tam gelişmiş bi teknoloji olmadığından tercih edilmiyor. Ama gelişip ucuzlaştığında her şeyin yeri doldurabilir hale gelecek.

 4. Aykut dedi ki:

  bu 3d yazıcılar büyk gelir kaynağı olabilir yazıda da güzel ele alınmış değerlendirmek lazım

BİR YORUM YAZ