Parateorisi

ABD’de İş İmkanı Nasıldır?
Yazar: -15 Ekim 2019
131

Amerika Birleşik Devletleri’ne baktığımızda ekonomi bakımından dünyanın en iyi ülkesi konumunda olduğunu söyleyebiliriz. Hem üretim, hem de tüketim bakımından üst düzey olması sebebiyle iş olanakları kısmından da oldukça bolluk olduğunu belirtmekte fayda var.


Çalıştığınız ve yetenekli olduğunuz alanda çalışacak Amerikan uyruklu birileri bulunmuyorsa, gerekli ihtiyacı karşılamak amacıyla şirketler yabancı ülkeden insanlar ile bu açığı kapatabilirler. Her sene değişik uyruklu insanlar ülkelerinden gelerek Amerika’da ki oldukça fazla olan iş imkanlarından yararlanmaya çalışmaktadır.

ABD’ de Çalışabilmek İçin Çalışma İzni Gerekir Mi?

Amerika sınırları içinde çalışmak için çalışma izni gerekir. Amerika içinde yer alan işverenler ise mutlaka bu çalışma izni kontrolünü yapmalıdır. ABD vatandaşı veya Greencard vatandaşı değilseniz çalışma kanıtı niteliğinde  “Employment Authorization Document” (EAD) belgesine yani çalışma iznine sahip olmalısınız.


Eğer herhangi bir çalışma izniniz bulunmuyorsa ya da greencardınız yoksa size iş verecek firma ile irtibat kurarak adınıza geçici bir H-1 çalışma vizesine müracaat etmesi gerekir.


Amerika’da nasıl iş bulurum?

Amerika’da iş bulmak için en kolay yollardan birisi, internette yer alan ilgili iş arama siteleri ya da gazetelerdeki iş ilanlarına göz atmaktır. Bunların haricinde geçici iş bulma ajanslarına da başvurabilirsiniz.


İnternet Yoluyla Nasıl İş Bulunur?


İnternet üzerinden birçok firma, online olarak iş başvurusu bölümüne gelen iletilere göz atarak kabul eder. Kendinize ait olan kariyer bilgilerinizi bırakmanızın ardından ilgili firmalar sizinle iletişime geçecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ