Parateorisi

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: -06 Haziran 2019
106

Yıllık Kredi Kartı Ücreti – Aidatı Nedir?
Yıllık kredi kartı ücreti bir bakıma bankaların kart kullananlara koydukları üyelik ücretidir. Bu ücret 30 TL ile 150 TL arasında olmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) en çok şikayet edilen konundur. Ayrıca kart aidatları ile ilgili olarak aşağıdaki maddeler verilmiştir:

  • Kart çıkaran her bankanın yıllık kart ücreti istemediği bir kart seçeneği sunması gerekmektedir. Fakat bunda o aidatsız kartın içeriği belirtilmediği için bankalara göre değişkenlik göstermektedir.
  • Banka kartları ve sanal kredi kartlarından yıllık kart aidatı alınmaz.
  • Bir ek kartın yıllık kart aidatı asıl kartın yıllık kart aidatının yarısından fazları olamaz.
  • Kredi kartının ilk kullanımından sonra yıllık kart aidatı kesilmeye başlanır. Yani kartı aldınız, sözleşmesini imzaladınız fakat hiç kullanmadınız. O zaman sizden yıllık kart aidatı kesemezler.
  • Kredi kartı 180 gün boyunca kullanılmadıysa kredi kartı aidatı kesilemez.

Aidatsız kredi kartı nedir? Kredi kartınızdan üyelik parasının kesilmediği kartlardır.

Yıllık kart ücreti almayan bankalar 2020 yılı için bilgilerini ve kart seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Akbank:

Akbank aidatsız kredi kartı hizmetini Axess seçeneği altında sunmaktadır. Axess kart aidatı olmayan kartlar iki tanedir. Birincisi Axess Free kartıdır. Bu kartta yıllık kart aidatı ödemiyorsunuz. Axess üyesi olan işyerlerinden chip-para ve taksit gibi hizmetler kazanabilirsiniz. Özel internet bankacılığı sayesinde limitlerinizi ve harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz. Alışveriş tarifeleri, sigorta ve ek kart gibi hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz. İkinci seçenek ise Axess ücretsiz kart seçeneğidir. Bu kartı çıkarabilmeniz için önceden Axess’ten alınmış bir kredi kartınız bulunmalıdır. 6 ay boyunca kartı kullanacağınıza dair taahhüt vermeniz gerekmektedir. Bu kartı 6 ay kullanacağınıza dair söz verdiğinizde ise asıl kartınızın bir yıllık kart aidatı alınmayacaktır. Limitinizi de belirteceğiniz aylık harcamalarınıza göre yapacaklardır.

Maximum:

Maximum Aidatsız Kart ismiyle hizmette olan bu kart ile yıllık kredi kartı aidatı alınmamaktadır. Maximum üyesi işyerlerindeki kullanımınızla MaxiPuan veya taksit imkanı sağlanmaktadır. Bankamatik kart özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede bulunan vadesiz hesaplarınıza ulaşabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınızda karttan çekim yapabilir ve 12 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Ek kart başvurusu da yapabilirsiniz. İndirim ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz ve temassız ödeme seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca Maximum uygulamasını indirerek kullanabileceğiniz kampanyaları görüp katılabilirsiniz.

Denizbank:

Net Kart adı verilen Denizbank aidatsız kredi kartına SMS ile, internet bankacılı ile, telefon bankacılığı ile, Denizbank şubeleri ve Denizbank ATM’leri ile başvuru yapabilirsiniz. Net Kart sahiplerine Denizbank özel taksit ve bonus imkanları sunmaktadır. Temassız kart özelliğine sahip Net Kart ile 90 TL’ye kadar olan işlemlerinizi temassız bir şekilde ödeyebilirsiniz.

QNB Finansbank:

QNB Finansbank ise Cardfinans Fix kartı ile aidatsız kredi kartı hizmeti vermektedir. İnternet üzerinden ve şubelerden başvurunuzu yapabilirsiniz. Temassız olan bur kredi kartı ile 90 TL’ye kadar olan tüm alışverişlerinizi temassız özelliği ile ödeyebilirsiniz. Bu kart hem kredi kartı hem de banka kartı hizmetlerini aynı anda sunan bir karttır.

Garanti Bankası:

Garanti Bankasının aidatsız kart hizmetine Flexi Kart adı verilmektedir. Flexi kartınızın kendinize has tasarımlarla kullanabilir ve şekillendirebilirsiniz. Bonus kampanyanızı kendiniz seçersiniz. Diğer kredi kartlarınızın borcunu ödeyebilirsiniz. Bonus kazanma şansınız yüksektir.

OdeaBank:

Bank’O Kart ismiyle yıllık kredi kartı aidatı olmadan hizmet vermektedir. Karta Odeabank şube ve ATM’lerinden, internet bankacılığından, mobil bankacılık üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden ya da SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Bu karttan nakit çekimi yapabilirsiniz. En fazla 5 tane olmak üzere ek kart çıkartabilirsiniz. Nakit avanslarınızı taksitlendirebilirsiniz. Otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz.

Şeker Bank:

Şeker Kart ile yıllık kredi kartı aidatı ödemeyeceksiniz. Düzenli ödeme talimatları verebilirsiniz. Taksitlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Nakit avans çekebilir ve avanslarınızı taksitle ödeyebilirsiniz. Şeker Bank şubelerinden Şeker Kart başvurusunu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası:

Yapı Kredi gençler için çıkardığı Play Card’tan yıllık kredi kartı aidatı almamaktadır. Yurtdışında da Play Card kullanıma açıktır. Anlaşmalı yerlerden alışveriş yapıldığında puan kanılmaktadır. Gençlere özel taksitli kullanım sağlamaktadır. Alışverişlerinize özel kredi sağlamaktadır. Temassız kart özelliği bulunmaktadır. Toplu ulaşımda kullanılabilmektedir. İnternette güvenli alışveriş için kullanılabilmektedir. Harcamalarınızın ödemelerini erteleyebilirsiniz. Diğer bir Yapı Kredi aidatsız kredi kartı seçeneği ise World Eko Kart’tır. World Eko Kart da temassız kart olma özelliğine sahiptir. Böylece 90 TL’ye kadar olan harcamalarınızı temassız ödeme şekliyle ödeyebilirsiniz. Servis ücreti olmadan Turkcell’de yükleme veya ödeme yapabilirsiniz. Ya da kazandığınız puanları Turkcell’de kullanabilirsiniz. Nakit avans çekebilirsiniz ve çektiğiniz avansı 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Ücretsiz olarak ek kart da çıkarabilişiniz.

Halkbank:

Halkbank kendi ürünü olan Paraf ile beraber Halkcard adında yıllık kredi kartı aidatı olmayan bir kart çıkardı. Yurtiçi ve yurtdışında kullanabilirsiniz. Parafpara kazanabilir ve kazandığınız Parafparaları anlaşmalı işyerlerinde kullanabilirsiniz. Halkcard kullananlar kampanya ve ürün özelliklerinden yararlanamaz. Ayrıca ödemelerinde taksitlendirme seçeneğini kullanamaz. Nakit ihtiyaçlarını Halkcard aracılığıyla karşılayabilirler. Nakit avans için BANK24’leri, internet bankacılığını, Halkbank şubelerini ve telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Halkcard temassız kart hizmeti vermektedir. Halkcard aracılığıyla TL veya Dolar hesaplarınızda işlem yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ