Parateorisi

Almanya ’da İş Kurma Fikirleri 2020
Yazar: -10 Mayıs 2019
329
Almanya iş fırsatları

İş Kurma Alanları

Almanya’da yeterli bir sermayeniz olduğunda pek çok işi yapıp, iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bunun için en düşük 1 Euro, en yüksek 200 bin – 250 bin Euro arasında bir bütçeniz olması gerekir. Türk girişimciler genelde gıda, endüstri ve teknoloji alanında faaliyet gösteriyor. Yeterli bütçeniz var ve gerekli prosedürlerle başa çıkabiliyorsanız, gıdadan kitap satışına, kafeden, kebapçıya kadar her alanda faaliyet gösterebilirsiniz.

En Çok Kazandıran İşler

Almanya, özellikle teknoloji ve endüstri alanında bir dev olsa da, bunların dışında bazı işler de güzel kazanç getirebilir. Uygun bir sermayeyle Alman bir ortak ve elemanlar bularak açacağınız kuaför salonu, çok yüksek kazanç getirir. Almanya’nın gelişen teknoloji ve endüstri alanındaki durumları göz önüne alırsak, sürekli tamir işlerine ihtiyaç duyulduğundan, bir elektronik yedek parça dükkanı açmanızda fayda var. Bu da yüksek kazanç sağlayan bir iştir. 

Araç üretiminde bir dev ülke olan Almanya’da, araba tamir atölyesi ve araç yedek parça dükkanı açtığınızda, yine yüksek kazanç elde edersiniz. Ama Alman ve işi bilen ortaklarla çalışmak en akıllıca iş olur. Bir başka kazanç getirecek iş de pet- shop bayisi açmaktır. Almanlar, evcil hayvanlara düşkün insanlardır. Bir veteriner ile çalışarak açtığınız pet- shopta iki katı kazanç sağlamanız fazlasıyla mümkün.

Bayilik İşi Alarak İş Kurma

Almanya’da yine belli bir sermaye ile bayilik veren firmalara ortak olmanız da mümkün. Önemli şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, tahmini olarak 50 bin Euro sermayeniz de varsa Exclusive Coffee’ den bayilik alabilirsiniz. Bu firma, hem gerekli eğitimleri veriyor hem de 4-6 hafta arasında dükkanı her şeyiyle kullanımınıza hazırlıyor. Ayrıca Engel & Wölkers emlak bayiliği de alarak yüksek kâr ile iş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ