Parateorisi

Az Sermaye İle Kendi İşinizi Kurun Ek Gelir Elde Edin 2020
Yazar: -07 Mayıs 2019
136

Kendi işini kurup rahat hareket etmek, fazla para kazanmak herkesin istediği bir fikirdir. Çoğu insan bu düşüncesini hayata geçiremeyeceğini düşünerek bir adım atmadan bu hayalinden vazgeçiyor. Kimisi de ticarette batmak da olur çıkmak da diyerek riske atarak, elinde buluna sermaye ile küçük de olsa bir iş kurmaya başlıyor. Az sermaye ile “kendi işinizi kurun ek gelir elde edin” yazılarını okuyarak bu konuda fikrinizi sabitleyebilir, nasıl bir karar vermeniz konusunda yol gösterecektir. Bunlardan bazıları internetten para kazanma’yada örnektir.

Az Sermaye İle Nasıl Bir İş Yapılır?

Az sermayesi bulunan bir insan ilk başta küçük bir işle başlayarak sermayesini arttırdıktan sonra işlerini büyütebilir. Genellikle ev hanımları el işi konusunda iyi oldukları için bu gibi işlerini satacak küçük bir dükkan açabilirler. Yemek konusunda iyi olduğunu düşünenler ise ev yemeklerinin oldukça yaygın olduğu ülkemizde küçük bir lokanta açarak, şirketlere paket servis verebilirler. Ülkemizde son yıllarda özellikle kadın girişimci sayısı bir hayli fazladır. 

Az sermaye ile kadın girişimcilerin yapabileceği seçenekler çok daha fazladır. Bu gibi alanlarda kendilerini daha fazla gösteren insanlar başarılı oldukça iş hacimlerini daha fazla artıyorlar. Erkekler de bu işlerde kadınlara yardımcı olabilir veya kendi yapabilecekleri bir işletme açabilirler. Bakkal, kasap, ayakkabı dükkanı, terzi, mağaza veya butik gibi yerler açarak sermayelerini değerlendirebilirler. 

script>

Son yıllarda özellikle rağbet gösteren az sermeye ile kendi işini kurma işi bütün insanlara cazip gelmekle birlikte, yeterli desteği aldıkları sürece azimle işlerini büyütebiliyorlar. Sadece biraz araştırma ve sabırla yapmak istediğiniz işi seçmeniz gerekiyor.

İş Kurmak İle İlgili Destek Alınır Mı?

Ülkemizde yapılan işler için devlet tarafından verilen bazı kredi seçenekleri ve teşvikler mevcut. Kredi faiz oranlarını takip ederek, doğru zamanda kredi çekip bu iş için kullanabilirler. Bir diğer seçenek ise, teşviklerdir. Bir yıl ertelemeli düşük faizli veya faizsiz kredi seçenekleri devlet tarafından girişimci olmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. İlgili bankalarla görüşüp diğer seçenekleri gözden geçirebilir, size uygun olanı seçebilirsiniz. Bazı yollarla da internetten para kazanabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ