Parateorisi

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir? Hangi Bankalar Verir?
Yazar: -28 Ocak 2020
137

Bloke teminatlı kredi kartı, kredi kartı almakta güçlük çeken tüketiciler için veya kredi notu düşmüş, herhangi bir kredi ürünü alamayacak kadar kötü bir kredi notuna sahip olan bireyler tarafından kullanılmaktadır. Bloke teminatlı kredi kartları normal kredi kartlarına oldukça benzer şekildedir. Ancak bloke teminatlı kredi kartını diğer kredi kartlarından ayıran şey, bloke teminatlı kredi kartını alabilmek için para yatırma zorunluluğu var iken, normal kredi kartlarında böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.  Bloke teminatlı kredi kartlarında kullanılabilir limitiniz genellikle hesabınızda bulunan bakiye ile aynı veya biraz daha düşüğü olabilmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Neden Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartı, herhangi bir kredi kartı alamayacak kadar düşük kredi notuna sahip bireylerin düzenli ödemeleri ile kredi notunu yükseltmeleri için alınır. Bloke teminatlı kredi kartını kullanabilmek için bankaya bir miktar ödeme yaparsınız ve banka size limitini kendi belirlediği bir miktarda kredi kartı verir. Bu limit genelde bankaya bloke ettiğiniz tutardan düşük veya aynıdır.

Bloke teminatlı kredi kartında siz borcunuzu ödemeseniz dahi banka tarafından kullandığınız parayı önceden ödeyip bloke ettiğiniz için banka herhangi bir risk almamış olur. Ancak siz yine de kredi kartının ödemelerini hiç bloke edilmemiş gibi ödemeye devam etmelisiniz.  Blokeli kredi kartı da olsa ödemeye devam etmezseniz kredi notunuz düşmeye devam edecektir.

Blokeli kredi kartı kullanarak önemli bir avantaj elde edilmektedir. Blokeli olarak kredi kartını herhangi bir kredi notu gereği olmaksızın alabildiklerinden dolayı, kredi notlarını yükseltmek ve düzeltmek için önemli bir avantaj elde etmiş olurlar. Eğer sizinde kredi notunuz 700 ve aşağısında ise, kredi kartı alamıyorsunuz bu yöntemi deneyin mutlaka işe yarayacaktır.

Bloke Edilen Para Kullanılabilir Mi?

Bankaya bloke ettiğiniz para, kredi kartı verilecek kadar güven profili oluşturmadığınız içindir. Aldığınız blokeli kredi kartının ödemelerini düzenli ve tarihinde yaparsanız kredi notunuz yükselmeye başlar ve kısa sürede normal bir kredi kartı alabilirsiniz. Anca bloke ettiğiniz parayı borcunuz olduğu sürece ödeyemezsiniz. Borcunuzu tamamen kapattığınız zaman kredi notunuz kredi kartı almaya yetiyorsa, bloke edilen para size geri ödenir. Ancak kredi kartı almaya yeten bir kredi notunuz yoksa bloke ettiğiniz parayı geri almak istediğiniz zaman yeniden bir miktar parayı bloke edene kadar kredi kartı alamazsınız.

Hangi Bankalar Blokeli Kredi Kartı Verir ?

Kuveyt Türk

Blokeli kredi kartı veren bankalar sıralamasında ilk bankamız Kuveyt Türk’tür. Türkiye’de katılım bankacılığı alanında hizmet veren önemli bankalardan biridir. Kuveyt Türk blokeli kredi kartı almak istediğinde herhangi bir sorun çıkarmamakta ve kolay bir şekilde verebilmektedir. 

Ziraat Bankası

Türkiye’nin en büyük devlet bankası olan Ziraat Bankası,  blokeli kredi kartını dönemsel olarak vermektedir. Ziraat Bankası blokeli kredi kartı başvuru tarihlerinde başvuru yapıp, her kredi kartı sahibinin sahip olduğu haklara ve hediyelere sahip olabiliyorsunuz. Kredi notunuz yeterince yükseldiği zaman kredi kartı da alabilmektesiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ