Parateorisi

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?
Yazar: -23 Ocak 2020
120

Zayıfladıkça, vücudundan farklı noktaları ve kıvrımları keşfeden insanlar daha iyi görünmek adına çaba sarf etmeye başlarlar. Bu durum da bölgesel zayıflama yöntemleri konusunu gündeme getirir. Bölgesel zayıflama çoğunlukla çok daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kimselerin tercih ettiği önemli bir yöntemdir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Zayıf kalmak ya da zayıflamak eylemleri, günümüzde büyükten küçüğe her insan için çok gerekli eylemler haline gelmiştir. Genç-yaşlı ayırt etmeksizin, pek çok insan bu amaçlarla çok sayıda emek vermektedir. Bitmek bilmeyen diyet listeleri, zamanın çoğunun ayrıldığı spor faaliyetleri bu amaç için sadece harcananlar değil aynı zamanda kazanılanları da ifade eder. Zayıf kalmak hem sağlıklı olmayı hem de fit görünmeyi sağlayan bir durumdur. Kilo veren bir kimsenin daha önce giyemediği bir elbisenin içine girebildiği an yaşadığı mutluluk pek çok şeye değişilmez bir mutluluktur. Kiloları sebebiyle toplum içinde kendini rahat hissedemeyen bir kimse, zayıflamayı kafaya koyup bu amacını gerçekleştirdiğinde, adeta yeni bir hayata kavuşur.

Bölgesel zayıflama, bölgesel anlamda incelmeyi amaçlayan bir kavramdır. Bölgesel zayıflama, kişilerin genel ağırlığı ile ilgilenmez. Bölgesel zayıflama ile insanları daha zayıf hale getirmek amaçlananlar arasında yer almaz. Bölgesel zayıflamanın işlev gördüğü alanda, zaten zayıflamış ve ideal kiloya ulaşmış kimseler yer alır. Çeşitli spor ve diyet gibi etkinliklerle zayıflamış olan bu kimseler, bölgesel zayıflama yöntemleri ile ilgilenmeye başlarlar. Çünkü spor ile ulaşamadıkları ve ne kadar çaba gösterirse göstersinler bir türlü eritilemeyen bölgesel yağlardan bu şekilde kurtulabilirler. Çeşitli spor türleri, insanları zayıflatırken, belirli alanlarında da yağların birikmesine sebep olur. Özellikle de bel bölgesinde biriken bu yağlar, bölgesel zayıflamada önemli bir yerdedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Çeşitleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri çeşitli çabaları gerektiren uygulamalardır. Bu anlamda çok fazla uygulama bulunmakla birlikte, hangi uygulamanın, kim için uygun olduğuna, uzman gözler karar vermektedir. Bölgesel zayıflamanın işlev gördüğü vücut alanları da çok çeşitlidir. Çünkü genel olarak yağlar şu noktalarda depolanır gibi bir önerme kullanılsa bile, bünyeden bünyeye değişen özellikler vardır. Bel, karın, üst bacak, kol, diz kapağı kenarı gibi noktalar bölgesel zayıflama yöntemleri ile inceltilmekte ve daha formda bir vücut sağlanmaktadır. Bu alanların inceltilmesi için kullanılan işlem araçları da birbirinden farklılık göstermektedir. Bu uygulamalara bir göz atacak olursak;

  • Lipoliz: Lipoliz uygulaması bölgesel zayıflama yöntemleri içinde yer alan ve sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Lipoliz işleminde söz konusu alan ısı ile yağlardan arındırılır. Bu uygulamada işlem görecek olan yere lipoliz cihazı ile 40 dereceye kadar ısı verilir. Bundan sonra da, 0’ın altına düşene kadar yavaş yavaş ısı düşürülür. Böylece yağların ısı uygulaması ile parçalanması söz konusu olur. Bu işlem 15 dakika süren bir uygulamayı ifade etmektedir. Bu yöntem bir seansta yapılan işlemdir. Bu işlemin ardından seanslar, uygulama yapılan bölgedeki yağ görünümüne göre değişiklik gösterir.
  • Vshape: Vshape bölgesel zayıflamada yeni sayılabilecek önemli bir yöntemdir. Bu yöntemde yağlanmanın giderilmesi istenen bölgeye, radyo-frekans dalgaları gönderilir. Aynı zamanda bu uygulama bir soğuk ultrason teknolojisini de içine alır. Bu yöntem cilt altı dokuları ilgilendiren bir yöntem olduğundan, cilt altı süreçlerden biri olan kolajen üretimine de olumlu anlamda katkı sağlama özelliğine sahiptir.
  • Liposuction: Yağ çekme olarak bilinen bu yöntem, bölgesel zayıflamada en yaygın kullanılan uygulamadır. Kolajen üretimini olumlu anlamda destekliyor olması da ayrıca önem arz etmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ