Parateorisi

Borç transferi kredisi nedir, borç kredisi transferi yapan bankalar hangileri?
Yazar: -24 Şubat 2020
79


Günümüz koşullarında, her ne kadar bankalarla çalışmak istemeseniz de ve yüklü borcun altına girmek istemeseniz de, maalesef ki, yüklü alışverişler, sabit kazanç sorunsalı, sağlık problemleri, beklenmedik harcamalar derken, farkında olmadan, bankalara borçlar birikiyor. Bir borcu daha kapamadan başka bir beklenmedik harcama çıkıyor. Bu noktadan sonra da, bankalarla çalışmamak neredeyse imkansız hale geliyor. Aslına bakıldığında, doğru bütçe ayarlaması ile, özellikle kredi kartı kullanmak pek çok açıdan, kişilerin yararınadır.


Kredi kartları sayesinde, yüklü miktarlardaki ürünlere ya da hizmetlere taksitli olarak ulaşma şansınız bulunur. Bu sayede de bütün nakit paranızı, tek bir ürün ya da hizmete yatırmamış olursunuz. Diğer harcamalarınız için de imkan doğar. Ancak, kredi kartı kullanımı ülkemizde biraz yanlış anlaşılıyor. Marketten su dahi alırken kredi kartı kullanıldığı düşünülürse, bu aşamada borçlanmanın kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz. Kredi kartı kullanırken ya da bankalardan kredi çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, yapacağınız alış verişin yüklü bir alış veriş olması gerektiği ve zaruri olması durumu.


Yazın bir tatile gitmek istiyorsanız, bunun için kredi çekmek yerine, birikim yapmayı düşünebilirsiniz. Bir sonraki sezona kadar dilediğiniz gibi bir tatil için para biriktirmiş olursunuz. Paranız tam olarak yetmediğinde ise, kredi kartınızla taksitli destek alabilirsiniz. Ev, araba, düğün, sağlık gibi masraflar dışında banka kredisi kullanmak bütçeniz açısından zorlayıcı olacaktır. Fakat, artık işler dönülmez bir hale geldiyse, banka borçlarınızı artık ödeyemeyecek durumda iseniz, borç transferi kredi ile, borç yapılandırma yapabilir ve bütçenizde düzenleme yapabilirsiniz.


Borç transferi kredisi; bir bankaya kredi ay da kredi kartı borcunuz varken, bu borcun ödemesinde güçlük çekiyorsanız ve bir miktar da paraya ihtiyacınız varsa, başka bir bankaya borcunuzu yeni bir kredi ile devir etme işlemi oluyor. Örneğin, x bankasına 2000 lira kredi borcunuz var ve artık aylık taksitleri sizi zorluyor. Bu durumda, borç kapatma kredisi veren bir bankaya başvurduğunuzda, 2000 liralık krediniz o bankaya geçiyor ve üzerine bir miktar daha kredi çekebiliyorsunuz. Bu transfer işleminizde, banka size öncelikle kredi borcunuz kadar ödeme yapıyor, diğer bankaya olan borcunuzu ödedikten sonra, kalan kredi miktarınızı bankadan alabiliyorsunuz. Ödeme koşullarınızın daha iyileşmesine olanak sağlamasının yanı sıra, o süreç için gerekli olan acil nakit ihtiyacınızın da karşılanması sağlanıyor.


Borç transferi kredi veren bankalar hangileri;


Finansbank borç transfer kredisi;

Finansbank tarafından sunulan, bu ihtiyaç kredisi kampayası sayesinde, tek bir noktadan, tüm borçlarınızı ödeme şansınız doğuyor. Bankanın kampanya kapsamındaki bazı koşulları ise şöyle; Bireysel ihtiyaç kredisi, kredi kartı borcu ve taşıt kredisi dışındaki banka borçlarınızı transfer edemiyorsunuz. Mevcut dönemde uygulanan faiz oranları ise 1,23 faiz oranları ile başlıyor.

Finansbank içerisindeki borçlar, ev kredisi ve ek hesap borçlarınızı transfer etme şansınız maalesef ki bulunmyor. Kayıt ekranında çıkan borçtan daha az miktarda transfer talep edemiyorsunuz. Bu işlem içerisinde karşı banka hesabına yapılacak olan eftlerden herhangi bir ücret talep edilmez.


Şekerbank borç transferi kredisi;

Şekerbank da diğer bankalara olan kredi ve kredi kartları borçlarınız için, borç trasnfer kredisi sunan bankalar arasında yer alıyor. Bu kredi kampanyasında çekebileceğiniz üst kredi limiti ise 100,000 lira olarak belirlenmiş. Faiz oranları ise 1,48’den başlıyor. Geri ödeme vade seçenekleri 3 ila 36 ay arasında yapılabiliyor.


Vakıfbank borç transferi kredisi;

Finansbank ve Şekerbank dışında borç transferi kredisi sunan bir diğer banka ise, Vakıfbank. Vakıfbank bu kampanyasında 20,000 liraya kadar transfer kredisi verebiliyor. Geri ödeme vade imkaları ise 18 aya kadar hesaplanıyor. Üstelik isterseniz ödemeye hemen, isterseniz de, 3 ay sonra başlayabiliyorsunuz. Diğer bir imkanınız ise, isterseniz eşit taksit oranları ile, isterseniz de değişken taksit ödeme seçenekleri ile borç transferi kredinizi alabiliyorsunuz.


Borç kapatma kredisi almak yerine borçlarınızı yapılandırın


Bu üç banka dışında da, kredi kapatma adı altında olmasa da, ikinci bir kredi alma şansınız bulunuyor. Ancak bu kredileri alabilmeniz için ise, kredi notunuzun ve gelirinizin gerekli düzeyde olması gerekiyor. Bunun dışında maalesef ki bankalardan ikinci bir kredi alamayabilirsiniz.


Borç kapatma kredisi almak yerine, dilerseniz bankalardaki borçlarınızı yapılandırma için de başvuru yapabilirsiniz. Yeni yapılan düzenlemeler sayesinde, bankalar, kredi ya da kredi kartı borçlarını ödemede zorluk yaşayan müşterilerine, yeniden borç yapılandırma imkanı sunuyorlar. Bu sayede de, kalan borcunuzu eşit taksitlere tekrar böldürerek, ödeme kolaylığı yakalayabiliyorsunuz. Kredi kartı ve kredi yapılandırma işlemi yapan bankalar arasında, Garanti Bankası, TEB, Akbank, Yapı Kredi Bankası ve Denizbank yer alıyor. Bu bankalarda mevcut borcunuz varsa, başka bir bankaya kredi borç transferi için başvuru yapmadan önce, borç yapılandırma işlemi için başvuru yapabilirsiniz.

Eğer bankanız, borç yapılandırma sistemi sizin için uygun değil ise, o zaman diğer bankalarla borç kapatma için görüşebilirsiniz. Bu kredileri için bankaların internet sayfalarında, sadece bahsettiğimiz kredi kampanyalarını bulabilirsiniz. Bunun dışında bu kredi kampanyaları için başvuru yapmak istiyorsanız, banka şubelerine bireysel başvuru yapmanız gerekiyor. Diğer bir açıdan da, bankaların telefon bankacılığı sistemini arayarak, bireysel müşteri temsilcisinden bu konuda destek alabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ