Parateorisi

Çiğ Köfteciler Kaç Para Kazanıyor?
Yazar: -25 Temmuz 2019
506

Azca sermayeyle iş kurma fikirlerinin başında gelen çiğ köfteci dükkanları artık doyuma ulaşmak üzere. Buna karşın yeni çiğ köfte dükkanları sürekli açılmaya devam ediyor. Yaşadığınız yerde veya yolda giderken en az iki üç çiğ köfte dükkanı görebilirsiniz. Yeni iş kuracak olan girişimciler ufak dükkanları bayilik alarak işletmeye çevirip para kazanmayı hedeflemektedirler. Ne kadar sektörde doyuma ulaşılmaya başlansada bayiliklerin uyguladığı stratejileri, reklamları ve kaliteyi müşteriyle buluşturan işletmeler güzel paralar kazanmaktadır.

Daha çok atıştırma olarak görülen ve evlere paket servisleriyle satın alan kazanan çiğköfteciler,  fiyat aralığıylada müşteriyi memnun etmektedir. öteki sektörlere oranla minik bir işletmeden doğru strateji ve reklamlarla güzel kazançlar elde etmek mümkün. Tabi her sektör gibi işletmenin açılacağı yer, konum ve bulunmuş olduğu alandaki rekabette çok önemlidir. Doğru analiz ve güzel pazarlamayla küçük bir çiğköfte dükkanından aylık güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Çiğ köfteci açmak için iki seçeneğiniz var.

Birincisi kendi belirlediğiniz isimle açmak, ikincisi  de ünlü çiğ köfte zincirlerinin franchise  almak şu demek oluyor ki bayiliğini almak. İkinci seçeneğin maliyeti de doğal olarak ki daha fazla çünkü bayilik almak istediğiniz şirketin adını ve konseptini kullanmak için ana bayiliğe belli bir ücret ödemek zorundasınız. Bazı şirketlerin  bayilik alma tutarlarını size göstermek isterim.

Oses çiğköfte – 20.000 TL

Hacıalioğlu- 7.900 TL

Tatlıses- 15.000 TL ( bayilik alan işletmelerine 500 kilogram çiğköfte armağan etmektedir.)

Öztadım – 20.000 TL

Öztadım – 1-5 bin TL arası.( tutulacak dükkanın boyutuna göre değişmektedir.)

Peki asıl konumuza gelecek olursak,

Çiğ köfteciler kaç para kazanıyor?

öteki yazılarımda olduğu benzer biçimde yazımda da size en sağlıklı sonuçları sunabilmek için istanbulda 3 çiğköfte dükkanı gezdim ve hesaplamalar yaptım. Birazdan vereceğim rakamlar ortalama rakamlardır.

Çiğ köfteciler kaç para kazanıyor ?

Cadde üstünde açılan bir çiğköfte dükkanına günlük 80 alan kişi geldiğini düşünelim.

Her müşteriden averaj 7 tl kazandıklarını ve haftanın 7 günü çalışmış olduğunı düşünürsek aylık cirosu: 16.800 TL’dir.

Dükkanın aylık eleman, elektrik su, kira, vergi, gıdaların alınması benzer biçimde giderleri bulunmaktadır. Tek fert çalıştığı için ve dükkanın da ufak olmasından dolayı  diğer işletmelere göre daha azca gideri olmaktadır.

Aylık giderlerin toplamına da 7 bin TL dersek.

Cadde üstünde olan ve tek eleman çalıştıran bir çiğ köfteci aylık averaj 9-10 bin TL kazanmaktadır!
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ