Parateorisi

Dj’ler Kaç Para Kazanıyor?
Yazar: -25 Temmuz 2019
422

Dj’ler kaç para kazanıyor ?

Günümüzün popüler mesleklerinden olan dj lik sektörünü ele alalım. Genel olarak eğlenmeyi, dans etmeyi seven insanların gittiği gece kulüplerinde boyutu mekana gore değişen kabinlerin arkasında müziklerini icra eden kişilerdir dj’ ler. Ülkemizde bu işi yıllardır hakkıyla icra eden insanlar var ek olarak onların açtığı dj okullarında da eğitim alıp dj olabiliyorsunuz. Bunun yanısıra çok genç türk dj lerimizde ülkemizi uluslararası platformlarda gururla temsil etmektedirler.   ama bunun yanında bu işi gösteriye çeviren, toplumsal medyada sevilen ve ünlü olan kişilerin müşteri çekme potansiyeli olarak görüldüğü, yapmış oldukları şovlarla fakatçlarına ulaşan yeni bir sektör oluşmaya başlamış durumda.

Bu yazımda doğal olarak dünyaca ünlü dj lerimizin kazanmıştırkları paraları açıklayamam. Keşke öyle bir imkanım olsa öğrenebilsem ve size  sunabilsem. Fakat gerçekçi olmak gerekirse şuan olanaksız. Benim ele alacağım djler yurt içinde çeşitli mekanlarda sahne alan ve para kazanan kişilerdir. Evet bu sektörle güzel kazançlar sağlayabilirsiniz fakat bunun yanında çalmış olduğunız müziklerle onlarca insanoğlunun eğlenmesine ve bunun yanında sizlerin de eğlenmenizi elde eden güzel bir meslektir. Artık yazımızın aslolan amacı olan

Dj’ler Kaç Para Kazanıyor kısmına geçelim. 

Örneğin 10 senedir bu sektörün içinde olan birisi aylık averaj 15 performans sergilese ve her performansından averaj 4 bin tl ücret alsa aylık kazancı 60 tl oluyor.

Giderlerine gelince direkt bir gideri olmamakla birlikte kendini geliştirmek için yada müzik yapmak için stüdyosu bulunuyorsa onunla ilgili giderleri olabilir. Fakat mesleğini icra ederken herhangi bir gideri olmamaktadır.

10 yıldır bu mesleği meydana getiren bir birey aylık averaj 60 bin tl para kazanmaktadır!
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ