Parateorisi

Doğal Yüz Güzelliği Nasıl Elde Edilir?
Yazar: -08 Aralık 2019
200

Her insanın önem verdiği konuların başında gelmektedir yüz güzelliği. Elbette herkes canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak ister. Gerek hormonal gerekse çevresel etmenlerden dolayı herkes böyle bir yüze sahip olamayabilir. Ancak bu durum hiçbir zaman böyle bir cilde sahip olmanıza engel değil. Estetik alanındaki yenilikler ya da doğal yöntemlerin etkisi ile istenilen yüze sahip olmak zor olmasa da genellikle herkes doğal yöntemlerden yanadır.

Makyajsız Yüz Güzelliği

 Yüz güzelliği denilince akla gelen ilk çağrışımlardan biri makyajdır. Şöyle bir durum vardır ki makyaj demek güzellik demek değildir. Aksine herkes makyajsız doğal bir güzellik arzular. Bunun için yapılması gerekenleri sizler için sıraladık. Bu sayede sizinde arzu ettiğiniz yüze kavuşmanız mümkün. Yukarıda bahsettiğimiz gibi arzu edilen cilde ulaşılması imkansız bir durum değildir. Aşağıda sıralayacağımız basamakları takip ettiğiniz sürece yüzünüzdeki değişimin farkına sizlerde varacaksınız.

Temizleme

Cilt Temizleme

Cilt bakımındaki en önemli adımlardan birisi temizlemedir. Erkek veya bayan fark etmeksizin yüzün iyi bir şekilde temizlenmesi yüzde oluşacak sivilce ve siyah noktaları engelleyecektir. Ancak bayanlar erkeklere kıyasla yüzlerinde daha çok malzeme kullandığı için daha detaylı bir temizleme yapmalıdır. Yüz her gün sabah ve akşam cilt tipine uygun olan ve cildinize zarar verecek kimyasal maddeleri içermeyen ürünler ile yıkanmalıdır. Kirden arındırdığınız cilt daha canlı ve sağlıklı görünecektir.

Ölü Derinin Temizlenmesi

Ölü Cilt

Cildinizin üst tabakası yıpranmadan ve günlük aşınmadan dolayı fazlasıyla zarar görür. Bunun için cildin üst kısmında meydana gelen pullanmanın dökülmesi ölü derinin temizlenmesini sağlayacaktır. Bu sayede cildimizde yeni bir katman oluşmaya başlayacak, ölü deri yok olacaktır. Aynı zamanda bu durum cildin daha parlak ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Ölü deriyi temizlemenin en etkili ve kolay yolu kahveden geçmektedir.

Buz İle Cildi Sıkılaştırma

Buz ile cilt sıkılaştırma

Yüzünüzdeki derinin pullanıp dökülmesinden sonra yüzünüze buz uygulamasını yapmanız faydalı olacaktır. Bu sebum salgısını kontrol altına alacak ve cildinizi sıkılaştıracaktır. Sebum salgısının kontrol altına alınması ise akne ve sivilcenin oluşumunda etkilidir. Eğer herhangi bir nedenden sebum salgısı cilt yüzeyine çıkamazsa bu bölgede birikir ve sivilce oluşturur. Buz sayesinde ise cildin sebum salgısı dengelenirken cildiniz sağlıklı pembe bir parıltı alır.

Kahveli Scrub Maskesi

Kahveli Scrub Maskesi

Antioksidan özelliğine sahip olan kahve ölü hücreleri deriden temizlemek için birebirdir. Bunun yanı sıra kırışıklık ve sarkıklığı da önlemektedir. Cildi ölü deriden arındırmak için kahveyi bir buçuk yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak yüzünüze uygulayın. Bu karışıma biraz da şeker koyabilirsiniz. Yüzünüze masaj yapar şekilde bu uygulamayı birkaç dakika yapın. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayın. Uygulaması kolay olan bu yöntemin cildi ölü hücrelerden nasıl temizlediğini sizlerde göreceksiniz.

Tonik

Tonik

Tonik uygulaması gözeneklerin temizlenmesi ve ölü hücrelerin kaybolmasını sağlar. Yüz güzelliği için önemli etkisi olan tonik cilt gözeneklerini açarak gözeneklerin sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Bu noktada seçilen toniğin cilt tipinize uygun olması son derece önemlidir. Ayrıca tonik temizlenen açık gözeneklerin kapanmasını sağlar ve pH dengesini düzenler.

Losyon

Yüz Losyonu

Yüz güzelliği için kullanacağınız hafif bir nemlendirici losyonun etkisi de büyüktür. Çünkü losyon cildin yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak cildinizde derinlemesine bir nemlendirme sağlar. Gün içerisinde cildinizde kir birikmesinin kaçınılmaz bir durum olduğu düşünülürse losyonun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Losyon bu kir birikintisinin tutulmasını sağlar ve cildin daha derin tabakalarına ulaşmasını engeller. Cilde esneklik kazandıran losyon aynı zamanda cildinizi koruyarak ipeksi bir görünüm verir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ