Parateorisi

DÜNYANIN EN YAKIŞIKLISI OLABİLİRSİNİZ
Yazar: -27 Ocak 2020
167

Dış değil iç güzellik önemli masalları biraz tarihe karıştı. Artık dış görünüş sadece kendinizi karşı cinse beğendirmek adına değil bir iş başvurunda bulunurken dahi oldukça önem taşıyor. Her erkek kendisinin yakışıklı olduğunu bilmek, bunu çevresinden sıklıkla duymak ister. Bu durum kişiye fiziksel olarak yeterli olduğunu inandırmanın yanı sıra beğenilen, takdir edilen ve tercih edilme potansiyeli yüksek biri olduğu fikrini de verir. Yakışıklı olduğuna emin olan erkekler hayatta da özgüveni yüksek ve daha emin adımlarla yürüyen bireyler olurlar.

Yakışıklı Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Çevrenizden yakışıklı olduğunuza dair yeterince övgü sözcüğü duymuyorsanız endişelenmeyin. Yapacağınız yakışıklılık testi ile yakışıklı olup olmadığınızı, ne kadar yakışıklı olduğunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Belki dünyanın en yakışıklı erkeği sizsinizdir de haberiniz yoktur. Test çok basit sorularla ilerleyerek aslında biraz psikolojik ve sosyolojik analizler yaparak gerçek bir cevap vermeyi hedefliyor.

Siz Kendinizi Yakışıklı Buluyor Musunuz?

İlk olarak sizin düşünceniz çok önemli. Belki kimseden ilgi görmeye gerek duymadan siz zaten son derece yakışıklı olduğunuza inanıyorsunuz. Herkesin bakışlarını üzerinizde hissediyorsunuz. Ya da etrafınızdakiler yakışıklı olduğunuzu söylemelerine rağmen siz buna inanmıyorsunuz. Kendinizi hoş bulmuyorsunuz veya üzerinizdeki olumsuz bakışların farkındasınız. İyice düşünüp samimi bir şekilde cevap vermelisiniz. Bunlardan hangisi?

Fiziksel Özelliklerinizin Farkında Mısınız?

Nasıl gözlere, nasıl bir boy ve kiloya, ne tür bir giyim tarzına sahipsiniz? Bazı erkeklere sakal gerçekten çok yakışır ama önemli olan sakalsız da yakışıklı görünmek. Bu bir nevi bir kadının makyajsız da göze hoş gelmesi gibi bir durum. Göbekliyseniz yakışıklı olduğunuzun düşünülmesi de biraz zor. Tabii herkesin beğenisi farklı ancak standart bir yakışıklılık anlayışına göre en ideal fiziksel özellikler ortalama bir boy, ideal kilo, hoş bir yüz ve elbette etkileyici bakışlar. Siz bunlardan kaçına sahipsiniz?

Kendinizi Hangi Ünlüye Benzetiyorsunuz Ya Da Benzetiliyorsunuz?

Bazı ünlüler vardır ve yakışıklı oldukları su götürmez bir gerçektir. Mesela Kıvanç Tatlıtuğ, Mehmet Günsür. Eğer bu kişilere benzetiliyorsanız şanslısınız. Yakışıklı ve karizmatikler sınıfında en ön sıradan yer kapmışsınız demektir. Ama biri gelip de sizi Latif Doğan’a benzettiyse biraz hayal kırıklığına uğramak da haklısınız. Üzülmeyin, önemli olan iç güzellik (!)

Ne Kadar Bakımlısınız?

Erkek adam bakım yapmaz diyorsanız baştan kaybettiniz. Günümüz dünyasında artık tıraş olmak ne yazık ki yetmiyor. Kadınlar kadar olmasa da bakım yaptırmaktan çekinmeyin. Elleri manikürlü, kaşları güzelce alınmış, mis gibi ve tertemiz kokan bir erkek oldukça yakışıklı bir imaj yaratacaktır. Bakımlı olmanız yüz güzelliğinizin bile önüne geçebilir. 

Karşı Cins Sizinle Ne Kadar İlgili?

Bakışların, kulağınıza kadar gelen sözlerin elbette farkındasınızdır. Tabii eğer bakıyorlarsa ya da hakkınızda konuşuyorlarsa. Bu sizin ne kadar beğenildiğinizin bir göstergesi. Ama tabii bazen çevrenizdeki kadınların zevk ve beğenilerine ters biri olduğunuz için yeterince ilgi görmeyebilirsiniz. Bu illa ki çirkin olduğunuz anlamına gelmiyor. 

Kendinize soracağınız, yakışıklı olup olmadığınızı anlamanızı sağlayacak birkaç küçük soruyla yakışıklılık testi sizin de beyninizi kemiren düşünceleri artık bir açıklığa kavuşturabilir ya da içinde bulunduğunuz durumu kabullenmenizi kolaylaştırabilir. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ