Parateorisi

E-Borsa Nedir?
Yazar: -12 Mayıs 2019
157

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi sonucu internet kullanım oranı her geçen gün artıyor. Bu durum da birçok işlemin internet ortamında yapılmasına olanak sağlıyor. Özelliklede finansal işlemlerin büyük bir kısmı artık internet üzerinden yapılabiliyor ve anlık olarak işlemler takip edilebiliyor. E-Borsa ile borsa işlemleri internet üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Hisse alım ve satım işlemlerinin yanı sıra birçok farklı yatırım işleminin de E-Borsa yardımıyla gerçekleştirilmesi mümkün. İstanbul menkul kıymetler borsasının ilk açıldı dönemde tahta sistemi kullanılmaktaydı. Fakat teknoloji ve ona paralel olarak internet ağının gelişmesiyle birlikte borsa işlemleri çevrimiçi olarak yapılıyor. Tüm banka ve aracı kurumların internet siteleri ve mobil uygulamaları ile hisse senedi işlemleri saniyeler içerisinden halledilebiliyor.

E- Borsa İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Borsa denince ilk akla gelen hisse senetleri olsa da, yatırım yapılabilecek birçok farklı araç bulunuyor. Emtialar, dövizler, tahvil ve bonolar menkul kıymetler borsasının çeşitli yatırım araçlarıdır. Ayrıca türev araçlar olarak bilinen ve vadeli işlemlerde kullanılan futures, forward ve opsiyon sözleşmeleri de diğer yatırım araçları olarak göze çarpıyor. Hisse senedi yatırımları ile uzun vadede kar elde etmek mümkün gözüküyor. Ayrıca döviz ve vadeli işlemler ile de borsadan karlı ayrılmak mümkün. E-Borsa ile bankaların ve finansal işlem yapan kurumların anlık olarak sunduğu borsa hareketlerini gözlemleyebilir ve yatırımlarınızı her an her yerden takip edebilirsiniz.

E-Borsa ile Yatırım Yapmanın Avantajları

E-Borsa aracılığı ile yatırım yapmanın en önemli avantajlarından biri aracı kurum tarafından anlık olarak borsa işlemlerinin veri tabanı üzerinden kullanıcılara aktarılmasıdır. Bu sayede zaman kaybetmeden yatırım işlemleri gerçekleştirilebilir ve olası bir zarar en aza indirilebilir. E-Borsa kullanmanın bir diğer avantajı ise internet erişimi olan her yerden borsa işlemlerinin yapılabilmesidir. Böylelikle banka ve diğer finans kurumlarına gitmeden zahmetsizce yatırım yapılabilir. Kuvvetli bir yatırım stratejisi belirlenerek kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlar yapılabilir ve E-Borsa ile kar elde edilebilir. Hisse senedi alım satımı, döviz işlemleri ve diğer yatırım araçlarından biri veya birkaçı ile borsaya iyi bir giriş yapmak mümkün.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ