Parateorisi

En Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Banka Hangisi?
Yazar: -03 Aralık 2019
181

Konu başlığı nedeniyle bir çok sayfayı ziyarette bulunmuş olabilirsiniz. Fakat konut kredisi alımında düşük vadeler söz konusu iken en uzun vadeli ev kredisi 30 yıl ile 360 vadeye kadar uzar gider. Burada uzun vade sizlerin düşük taksit ödemesine neden olurken uzayan taksitler ile daha çok faiz ödemesi yapmanız anlamına gelir. Bu anlamda uzun ve kısa vadede artı ve eksileri ile alım yapacak kişinin kendi muhasebesini yapması gerekir. Bu muhasebe kendisini uzun yıllar etkileyecek formüller barındırdığı için geleceği de bu hesaplama içerisinde olacaktır.


Uzun Vadeli Mi Kısa Vadeli Konut Kredisi


Günlük yaşantımız içerisinde çoğu vatandaşların en çok arzulamış oldukları konuların başında konut ihtiyaçlarını karşılamaktır. Normal şartlarda yeterli nakiti bulunmayan vatandaşlar ilk iş olarak bankaların yolunu tutmaktadır. Fakat bu tür yollara başvururken de en çok dikkat etmiş oldukları konuların başında en uzun vadeyi tanıyan bankaları tercih etmektir. Kişiye tercihleri ya kazandırır ya da kaybettirir.


Bu sayede ödemelerini uzun vadelere yaymaları kredi başvurusunda bulunan insanları da zor duruma sokmayacaktır. Baktığımızda konut kredileri, 24 ay vadeden başlayarak 120-180-240-360 ay vadeye kadar gidebilmektedir. Bu tür seçeneklerden yararlanabileceğiniz pek çok banka seçeneklerinin olduğunu da söyleyebiliriz. Üstelik faizin fazla olmaması ve yeteri kadar borç yükünün altından kalkılamayacak olması gibi durumlar da söz konusu olmayacaktır.


En Uzun Vade Veren Bankalar

Konut kredisi için başvuracak ama en uzun vade veren bankaları bilmiyorsanız en doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz.  Şeker Finans 30 yıl vadeli konut kredisi vade imkânı tanıyan bankaların arasında yer alıyor.


Tüm bunların yanı sıra Deniz Bankası, Ing Bank, Ziraat Bankası, İş Bankası gibi hem özel odaklı hem de devlet adı altında yer alan bankalarında düşük faiz ve vade imkânı sağladıklarını görebilmekteyiz. Devlet bankaları güncel olarak en düşük faiz oranı teklif eden konut kredisi tahsisi sunabiliyor. Bu anlamda alternatif bankalarınız Ziraat, Vakıf ve Halk Bank diyebiliriz.

Bu sayede sizlerde hem konut ihtiyaçlarınızı uzun vadeye yayan bankalar tarafından karşılayabilecek hem de uzun vadede ödeyeceğiniz için hiçbir şekilde sıkıntı çekmemiş olacaksınız.


Uzun Vadeli Bankalar İle İhtiyaçların Karşılanması

Ülkemizde artık pek çok vatandaş ihtiyaçlarını karşılayabilmenin merakı içerisinde yer alıyor. Bunların başında gerek ev kredileri, gerek bireysel kredi gerekse de ihtiyaç kredilerinin olduğunu söyleyebiliriz.


Hem düşük faiz uygulayan hem de uzun vadede ödeme seçenekleri sunan kurumsal bankacılık hizmetleri sayesinde sizlerde ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılayabilme şansına sahip olacaksınız. Uzun vade imkanları sayesinde kredi başvurularında bulunacak olan insanlarda ödemelerini zorluk çekmeden daha sıkıntısız bir şekilde ödeyebilme şansına sahip olmaktadır.


Uzun Vade Mi Kısa Vade Mİ Daha Avantajlı?

Günümüzde son dönemlerde vatandaşları düşündüren konuların başında uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi kredi avantaj içeriyor soruları dolaşıyor. Her ne kadar kısa vadeli ödemelerde faiz oranlarında daha küçük bir meblağ görülmüş olsa da kredi, araba satın almak isteyen ve yüksek nakde ihtiyaç duyan kişiler içinde uzun vadeli sunulan kredilerin daha avantajlı bir yol olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.


Aslında her iki seçenek de kullanıcılar tarafından avantaj içeren yanlara sahip olsa da burada en önemli husus ise kredinin ne için çekilecek olduğudur diyebiliriz. Fakat Kredi Başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru yapmadan önce mümkün olduğunca bir araştırma içerisine girmesi gerektiğini söylemek isteriz.


Bu sayede daha sonradan pişmanlık duymadan ödemelerini de sorun yaşamadan karşılamış olacaklar ve isteklerini de kısa süre içerisinde başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayacaklardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ