Parateorisi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Yazar: -02 Mart 2020
114

Bankalar kredi başvurusu yaptığınız da sizden gelir belgesi talep etmekteler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar genelde gelir belgesi istemezler.

Ev hanımıysanız eğer sizin üzerinde görünen gayrimenkuller ve bu gayrimenkullerden elde ettiğiniz kira geliriniz varsa bunu belgelendirebileceğiniz için ev hanımı da olsanız bankalara başvurarak kredi çekebilirsiniz.

Gayrimenkulunuzu bankaya ipotek ettirerek de çalışmadığınız halde ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.Ancak ekspertiz ücreti,ipotek tahsis ücreti gibi bazı masraflar yüzünden krediniz size pahalıya mal olabileceği için çok zorunda kalmadıkça başvurmamanız gereken bir yöntemdir. Fakat banka sizden düşükte olsa herhangi bir gelir belgesi isteyebilir.

Bazı bankalar ev hanımlarına gelir belgesi istemeden de ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Aslında daha önceki ilişkiniz de banka ile aranızda bir güven oluşmuşsa ev hanımı olsanız da kredi başvurunuz olumlu değerlendirilebilir. Bunlardan bir tanesi daha önce kendi adınıza kullanmış olduğunuz kredilerdir. Eğer daha önceki kullandığınız bir ihtiyaç kredisi varsa; vadesinde ve düzenli ödemişseniz bu sizin için pozitif bir puandır.

Bir diğeri bankanın kredi kartını oldukça uzun bir süredir kullanıyor ve kart ödemelerinizi aylık olarak düzenli yapıp geciktirmiyorsanız  bu da sizinle ilgili bankaya güven verecektir. Ayrıca bankada vadeli veya vadesiz hesabınız varsa hesap hareketlerinizde banka için olumlu değerlendirilebilir. Bu parametrelerin olumlu olması demek kredi notunuzun da olumlu olmasını demektir.

Bazı bankalar da ev hanımlarına gelir belgesiz kredi verebiliyorlar.

Bunlar:

Garanti Bankası: Gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir tanesidir.Sadece TC kimlik numaranızın olduğu nüfus cüzdanınızla şubeye başvurabilirsiniz.İnternet şubesi veya telefon bankacılığı yoluyla da başvurunuzu yapabilirsiniz.

Finansbank: Ev hanımlarına kredi veren bir bankadır.İhtiyacınıza uygun bir kredi için internet şubesinden veya banka şubesinden evraksız ve kefilsiz başvurunuzu yapabilirsiniz.Veya şubesiz bankacılık ürünü Enpara üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB: Ev hanımlarına gelir belgesiz ve kefilsiz kredi paketi Teb Pratik İhtiyaç Kredisi ile kredi vermektedir.Ayrıca CEPTETEB ile de başvuruda bulunabilirsiniz,oldukça kısa sürede size geri dönüyorlar.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ