Parateorisi

Evden Para Kazanma Yolları 2019 Güncellendi
Yazar: -29 Eylül 2019
67

Evden para kazanma için bazı heyecan verici yollarını öğrenmek için okumaya devam edin. Daha önce hiç duymadığınız bir şeyler bile yazımızda bulabilirsiniz. İnternetten ve evden para kazanın! Yoksa gizli yeteneklerin yok mu? Endişe etme. Senin için de bir şeyimiz var. Özel bir yeteneğim yok. Sadece tutkuyla merak ediyorum. – Albert Einstein

Evden Para Kazanma 14 Yol

14) İnstagram Para Kazanma

İnstagram Para Kazanma

İnstagram, yalnızca küçük bir işgücüne sahip bir görüntü paylaşım uygulaması olarak başladı. Modern toplumda makyaj, sosyal ağlar ve görsel medyaya geçişi birleştiren tatlı bir yer buldu. Günümüzde Instagram, her ay fotoğraf ve video yayınlayan 700 milyondan fazla benzersiz aylık kullanıcısı ve 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan En Popüler 15 Sosyal Ağ Sitesi listesinde 7. sırada.

15 saniyelik video paylaşım seçeneğinden ayrı olarak, Instagram’ın bu yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi planladığı yeni özelliklerinden dolayı hepimiz heyecanlıyız: kullanıcının fotoğraf yayınlarında gösterilen hedefli reklamlar.Ücretli reklamlar, para kazanmak için daha fazla şans demektir. Sizde İnstagramı kullanarak para kazanabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: İnstagram Para Kazanmanın 9 Yolu

13) Freelancer Çalışarak Para Kazanma

Freelancer Çalışarak Para Kazanma

Eğer mesleğiniz bilgisayar programcılığı , tasarımcılık , fotografçılık gibi mesleklerse bir freelancer sitesinde reklam vererek para kazanabilirsiniz. Unutmayın ki kimi insan evde kendi ortamında kimisi ise sosyal bir hayatta çalışmayı sever.

Mutlaka Okuyun: Evden Çıkmadan Freelancer Olarak Nasıl Para Kazanılır 

12) Youtube’den Para Kazanmak

Youtube’den Para Kazanmak

Youtube son zamanların en büyük video platformlarından biridir. Özellikle yabancı diliniz varsa yabancı dilde bir kanal açıp çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Türkçe kanallara 1 lira verirken ingilizce kanallara 4 dolar verebılmektedir. Bunun sebebi ingilizcenin tüm dünyanın ortak dili olması ve tbm oranlarıdır. Bu yolla sandığınızdan çok evde youtube ile para kazanabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Youtube Para Kazanma Hakındaki Detaylı Yazımıza Burdan Ulaşabilirsiniz

11) Mobil Uygulamalar İle Para Kazanmak

Mobil Uygulamalar İle Para Kazanmak

Günümüz teknoloji çağında kazanç yolları çeşitliliği gitgide genişlemektedir. Bunlardan biriside evden mobil uygulamalar ile para kazanma yöntemi. Evet cep telefonunuza çeşitli mobil uygulamalar indirerek kazanç sağlıyabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Mobil Uygulamalar İle Para Kazanma Hakkındaki Detaylı Yazımıza Burdan Ulaşabilirsiniz

10) Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazan

Anketler evden para kazanmanın en popüler yöntemlerinden biridir. Bu stratejiyi kullanarak tam zamanlı bir işe olmayacak olsanız da, ayın sonunda banka hesabınıza birkaç dolar daha koymanıza yardımcı olacaktır.

Anketler doldurarak para kazanmak için telefonunuzdaki birkaç soruyu cevaplamak oldukça eğlencelidir. 10 dakikadan daha az bir sürede bitirirsiniz ve yaptığınız anket başına 3 ila 10 ABD Doları arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

Anket şirketleri size puan kazandırır ve bu puanları bir PayPal nakit ödemesi veya Amazon gibi önde gelen perakendecilerin hediye kartları için takas etme seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz. Anket doldurmak, çevrimiçi kariyerinize başlamanın mükemmel, düşük riskli bir yoludur.

Mutlaka okuyun: Anket Doldurarak Para Kazanma İpuçları

9) Blog Açın

Blog Aç Para Kazan

Blog ile para kazanma oldukça zevkli bir evden online para kazanma yöntemidir. Herkesin birşeylere merakı vardır. Eğer sizinde merak ettiğiniz bir konu veya konular varsa , onlar hakkında bir blog açıp yazılar girerek sizde bu yöntemle para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Ücretsiz Web Site Açarak Para Kazanmak

8) Özel Ders Verin

Özel Ders Verin

Evinizde özel ders verin ve sahip olduğunuz bilginizi kullanın. Ekstra bir yönünüz yada yeteğiniz varsa örneğin yabancı diliniz yada müzik bilginiz bunu ücret karşılığı evinizde ders olarak isteyenlere verebilir , para kazanabilirsiniz.

Özel ders vermek, bir yandan öğrencilerin bir miktar nakit para kazanması için okurken bir sürü öğrencinin girebileceği bir şeydir. CV’nizde de harika görünür!

7) Çocuk Bakıcılığı

Çocuk Bakıcılığı ile para kazanın

Bir ebeveyn olarak, çığlık atan çocuklarınıza bakmak için para almayı dilediniz mi? Bebek bakımı para kazanmak için kolay bir yoldur ve hemen hemen herkes yapabilir. Herhangi bir resmi eğitime ihtiyacınız yoktur, ancak yaptığınız her şey sizi ebeveynler ve kurumlar için daha dikkat çekici hale getirebilir. Ebeveynlerin çoğu erkeklerden ziyade çocuklarına bakan bir kadın fikrini tercih ettikleri için çocuk bakıcılığı kadınlar için çok uygundur. Zaten zamanınızın büyük çoğunluğunu evde geçiyorsanız, başkalarının çocuklarına evinizde bakarak para kazanabilirsiniz.

6) Yemek Yaparak Para Kazanma

Yemek Yaparak Para Kazanma

Evden para kazanma için diğer bir yol ise evde yemek yapmak ve bunu satmak gelişmekte olan gıda paylaşımı ekonomisinin bir parçasıdır.Yemek yapmakta maharetli iseniz , sizde evde yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Günümüzde çalışan kadın sayısı oldukça fazla. Dolasıyla onların yemek yapmaya bulamadığı boş vakite evde sahipseniz, sizde yemek yaparak o yemekleri ücret karşılığı o insanlara satabilirsiniz.

5) Park Yerinizi Kiraya Verin

Park Yerinizi Kiraya Verin

Pahalı otoparklar, sınırlı otopark, trafik, çift sarı çizgiler, otobüs şeritleri, genel trafik sıkışıklığı. Bunlar, uygun bir park yeri arayan sürücülerin karşılaştığı engellerden sadece birkaçı. Ortalama bir arabanın ömrünün% 90’ından fazlasını park ettiği yerde geçirdiğini biliyormuydunuz! Park yerinizi çalışma saatlerinde veya herhangi bir nedenle kullanmıyorsanız, kiraya verebilir bu yöntem ile para kazanabilirsiniz.

4) Otomobilini Kiraya Ver

Otomobilini Kiraya Ver

Para kazanmak için çeşitli uygun fırsatlara sahip olduğumuz bir dünyada yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Küresel ekonomi, son birkaç yılda birçok iniş ve çıkış gördü. Hayatınızda finansal istikrarı sağlamak istiyorsanız, birden fazla gelir akışına sahip olmak idealdir. Teknolojiyi kullanarak para kazanmanın birçok farklı yolu var. En iyi ve en etkili yollardan biri arabanızı kiraya vermektir. Aracınızı kiralamanın en iyi yanlarından biri, fazla çaba harcamanıza gerek kalmamasıdır. Aracınızı kullanmadığınız saatler veya günlerde kiraya vererek para kazabilirsiniz.


3) Yatırım Yaparak Para Kazanın

Yatırım Yaparak Para Kazanın

Nasıl para yatırım yapılacağını bulmaya çalışırken, temel ilkelere başlamak en iyisidir. Herhangi bir finansal danışmanın buna katılacağından eminim.

Bu temel bilgiler arasında yatırımlarınızın hedefini belirlemek ve her bir hedefe en iyi şekilde ulaşmak için nereye para yatıracağınızı belirlemek bulunmaktadır. Yatırım materyallerine yatırım yaparak hatırı sayılır bir kazanç sağlayabilirsiniz. Örnekler Döviz, Altın, Borsa,Bitcoin Vb.

Mutlaka okuyun: Borsada Yatırım Yaparak Kazanma

2) İnternetten Satış Yöntemi İle Para Kazanma

İnternetten Satış Yöntemi İle Para Kazanma

Zaman degişiyor artık insanlar internetten alış veriş yapıyor. Bunada coğumuzun bildiği üzere e-ticaret deniliyor. Öyle çarşıya pazara gideyim alışveriş yapayım eskilerde kaldı:)) İnsanlar artık çoğu zamanlarını internette geçiriyor, çoğu şeylerini internetten yapıyor ve alışveriş artık internet üzerinden dönemeye başladı diyebiliriz.

Bir gitti gidiyor olamayacağınızıda aklınızdan çıkarmayın. Tabiki çözüm yolları var; dropshipping, ikinci el uygulamaları, e-ticaret sitesi, stok fotoğrafçılık vb yöntemlerle, sizde internetten satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İnternetten Satışta En Karlı Ürünler 

1) 3D Yazıcıyla Para Kazan

3D Yazıcıyla Para Kazan

3D baskının icadı, üretim dünyasına pek çok bakış açısı kazandırdı ve yenilikçi girişimciler için pek çok yeni fırsat yolu yarattı. 3D yazıcıyla para kazanmanın en kolay yollarından biri, yazıcıyla ticari bir hizmet sunmak veya bununla yapılan eşyaları satmaktır. İşletmeler ve bireyler genellikle 3D yazdırma yoluyla üretilen nesneleri ister, ancak donanıma sahip değildir. Ayrıca, yetenekli bir tasarımcı olarak, ürün yapabilir ve bunları satabilirsiniz. Her iki yaklaşımda da, hizmetlerinizi kolaylaştırmaya yardımcı olan güçlü pazar toplulukları bulabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: 3D Yazıcı ile Nasıl Para Kazanılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 49 Yorum Var)
 1. Seda Turan dedi ki:

  Böyle konularda bu kadar güzel anlatımlarla bilgilendirilmek güzel hele ki harkesin para ve finans konularında bu denli desteğe ihtiyacı olduğu bu zamanda çok teşekkürler

 2. Mehmet Cankurt dedi ki:

  Çok faydalı oldu tam istediğim. Bu tarz bilgilerin herkese ihtiyacı var. çok teşekkür eder.

 3. yunus emre dedi ki:

  güzel maddeler olmuş birkaç tane daha eklenirse ve uzatılırsa daha iyi olacaktır.

 4. izomania dedi ki:

  Bu liste biraz daha uzayabilir. Ben freelancer olarak para kazanmaktayım, fakat artık freelancer sektörüne bile ekonomi vurmuş durumdadır. İnşallah daha iyi günler göreceğiz. Bu arada içeriğimniz gerçekten faydalı bir içeriktir, hiç bir bilgisi olmayanlar için güzel kaynak.

 5. mehmet dedi ki:

  bilgilendirici makale için teşekkürler. tek solukta okudum 🙂

 6. mstcnmdn dedi ki:

  Çok faydalı ve güzel maddelere değinilmiş, emeğinize sağlık. Teşekkürler.

 7. Ercan dedi ki:

  Hepsi ticari anlamda kullanabilir fikirler ayrıca küçük yatırımcılar içinde güzel bir rehber olmuş.

 8. gokhan dedi ki:

  otomobilimi kiraya vermek konusunu düşünmüyor değilim aslında diğer yollarda güzele benziyor.

 9. mustafa dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var . Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 10. Emir Bacanak dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş kaleminize sağlık. Benim önerilerim blog yazmaktır biraz uğraştırır ancak uzun vadede güzel kazandırır. Ancak ben yazı yazamam diyorsanız ya da bekleyemem o kadar diyorsanız internetten satış yaparak para kazanmayı da deneyebilirsiniz.

 11. kerem dedi ki:

  eğer web sitesi yapabiliyorsanız sitede bahsedildiği gibi freelancer olarakçok karlı işler yapmanız mevcut tavsiye ederim

 12. Demir Demir dedi ki:

  Evde oturarak para kazanma oldukca acik bir yonerge ve iş olanagi baya aciktir.
  Freelance calisan sayisi oldukca fazla bunu sadece dusunurekte elde edebilirsiniz cunku
  Her iş insanin kendisine kalmis. Evden para kazanma oldukca basit. Ek Gelir Kapisidir.

 13. Resul dedi ki:

  Tam aradığım bilgiler bunlar. Teşekkrüelr admin, münnettar kaldım.

 14. sefer dedi ki:

  hepsi de gerçekten önemli ve kazanç bakımından yapılması gereken öneriler bir kaç tanesini denedim olumlu sonuç aldım

 15. Cüneyt ilgi dedi ki:

  konudada bahsedildiği gibi evden para kazanmaktaki amaç özellikle freelancer olarak çalışabilmektedir websitesi yapabilir tasarımlar yapabiliriz ve gayet güzel para kazanabiliriz

 16. aylabkmz dedi ki:

  faydalı ve hepsi de gerçekten güzel bir kaç tanesini denedim olumlu sonuç aldım teşekkürler admin güzel bir rehber olmuş.

 17. Serkan dedi ki:

  gerçekten küçük yatırımlar yaparak ve biraz araştırma yaparak para kazanabilirsiniz

 18. nazım dedi ki:

  instagramdan satış favorim gerçekten yararlı bir makale olmuş teşekkürler

 19. Merve dedi ki:

  Çok etkili olmuş bu makale. Çok iyi yolları var evden para kazanmanın. Teşekkür ediyorum. Çoğu şık aklımda inşallah hepsini uygulayabilirim.

 20. sylar dedi ki:

  güzel makale. para kazanma fikri için yönlendirici..

 21. özcan sarıca dedi ki:

  Çok güzel ve bilgi verici bir makale teşekkürler

 22. Suat dedi ki:

  İnsanlara farklı seçenekler sunan faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize Sağlık

 23. Berk dedi ki:

  Faydalı bir yazı olmuş. Elinize sağlık…

 24. Atilla dedi ki:

  Gerçekten de etkileyici bir makale olmuş az yatırımla iyi paralar kazanılabiliyormuş

  1. Ömer Faruk dedi ki:

   Gerçekten mükemmel bir makale. Herşey detayıyla anlatılmış, ayrıca bir çok para kazanma seçeneği sunulmuş.

 25. gizemkkr dedi ki:

  Özellikle freelancer olanlar için evden çalışmak çok güzel bir fikir bence.. Onun dışında otopark kiralama da mantıklı geldi….

 26. Cihan Manap dedi ki:

  harika bir makale olmuş bence herkesin okuması ve uygulaması gereken konulara değinmişsiniz. teşekkürler.

 27. adanalı dedi ki:

  çok güzel ve faydalı bir bilgi olmuş.Cidden de böyle işlerden para kazananlar var.Bende deneyeceğim

 28. İsmail çağrı kahraman dedi ki:

  Sizin sayenizde instagramdan satış yaparak para kazanmaya başladım çok teşekkürler

 29. Tuğrul dedi ki:

  Çok güzel fikirler bulunuyor. Freelancer olarak kazanç sağlamak isteyenler için güzel bir içerik oluşturulmuş.

 30. Bora dedi ki:

  Güzel anlatımlar olmuş, oldukça faydalı. Herkes mutlaka kendine deneyecek birini seçecektir.

 31. Ahmet dedi ki:

  Faydalı bir içerik olmuş tavsiye ederim Devamını Dört gözle bekliyorum Çok Teşekkür ederim

  1. Arda Köse dedi ki:

   Evet çok doğru

 32. Emre dedi ki:

  3D yazıcıyla para kazanma işine giren bir arkadaşım vardı ben gerçekten bu işten para kazanılacağını sanmazdım ama araçların eskiyen plastik düğmelerini üretip satmaya başlayınca gerçekten bu işlerde güzel para olduğunu anladım.

 33. Arda Köse dedi ki:

  Çok güzel yararlı bir site olmuş elinize emeğinize sağlık bu konular hakkında daha çok bilgi sahibi edindirdiğiniz için teşekkürler.

 34. Ahmet dedi ki:

  Faydali ve guzel oneriler sunulmus herkes kendisine uyani degerlendirebilir

 35. Furkan D dedi ki:

  Faydalı ve güzel bilgiler içeren bir makale elinize sağlık. Teşekkürler.

 36. Furkan D dedi ki:

  Güzel ve yararlı bilgiler bulunuyor, emeğinize sağlık teşekkür ederim.

 37. Berkay dedi ki:

  Yararlı ve hızlı kazanç sağlayabilecek bilgiler. Araştırmadan önce bu işlerle hayatta para kazanılamaz sanırdım ancak bu konudan sonra fikrim değişti. Emeğinize sağlık.

 38. Duygu dedi ki:

  Evden para kazanma fikri gerçekten çok hoş. Üstelik bunu yaparken kesinlikle keyifli vakitler geçirebiliriz. Evden para kazanmak isteyen herkesin bu yazıyı okumasını tavsiye ediyorum.

 39. Hakan dedi ki:

  Öncelikle konu içerik itibariyle çok faydalı, bunlar içerisinde özgün çalışabilen arkadaşlar varsa youtube tercih etmelidir.

 40. Duygu dedi ki:

  Evde para kazanma fikri gerçekten çok güzel ve keyifli. Üstelik para kazanmanın da birçok yöntemi mevcut. Evde para kazanmak isteyen herkes bu yazıya kesinlikle göz atmalı.

 41. hakan dedi ki:

  Ülkemizde en revaçta ola yöntem youtube üzerinden kazanç sağlamaya çalışmak. Bu yönde çalışanlar ve diğer yöntemleri kullananlar için faydalı bir makale olmuş. Tebrikler

 42. mehmet dedi ki:

  ilgi alanımıza göre seçip o konu üzerinde ilerleyeceğimiz çeşitli seçenekler eklenmiş, gayet yararlı..

 43. FİKRİ CAN KARADABAN dedi ki:

  HARİKA BİR SİTE EVDEN PARA KAZAMANIN KOLAY BİR ŞEKİLDE NASIL KAZANILDIĞINI GÖSTERİYOR.EVDE PARA KAZANMAK İSTEYEN HERKES BU SİTEYE BASIN DERİM HARİKA BİR SİTE.

 44. FİKRİ CAN KARADABAN dedi ki:

  SİTEYİ BANA BİR ARKADAŞIM TAVSİYE ETTİ.İYİKİDE ETTİ ÇOK İŞİME YARADI SAĞOLSUN.EVDE OTURUP KOLAYCA PARA KAZANABİLİYORUM BU SİTE SAYESİNDE ARKADAŞIMI ÇOK SEVİYORUM BU SİTEYİ İYİKİ BANA TAVSİYE ETMİŞ BENDE SİZLERE TAVSİYE EDİYORUM.

 45. Rıdvan dedi ki:

  Çok güzel ve yaralı bir makale/ blog olmuş.Internetten para kazanmak isteyen kişilerin mutlaka bu makaleye göz atması gerekir

  1. Merve dedi ki:

   Her soruma cevap buldum her şey çok faydalı, fazlasıyla yararlı bir blog teşekkürler

 46. Merve dedi ki:

  Gerçekten harika bir site öneriyle geldim aradığım her şeyi buldum müthiş tebrikler..

BİR YORUM YAZ