Parateorisi

Gelir Belgesiz İpotekli İhtiyaç Kredisi
Yazar: -18 Ekim 2019
138


Gelir Belgesiz İpotekli İhtiyaç Kredisi, gelirini belgeleyemeyen durumdaki vatandaşların kredi almak için aramış olduğu yollardan biridir. Türkiye’de kredi almak isteyen birçok vatandaş, yeterince iyi bir şekilde denetlenmemiş, hukuka aykırı ve geçici işlerden çalışmasından ötürü gelirini belgeleyemediği için kredi almakta zorlanmaktadır. Bu durum özellikle bankalara ihtiyaç kredisi için başvuran vatandaşların sıkça karşılaştığı bir olaydır. Zira gelir belgesi olmayan ve günlük olarak düzenli işi bulunmayan bir vatandaş ihtiyaçlarını karşılamakta da oldukça zorlanıyor.


Gelir Belgesiz İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Eğer çalışmıyorsanız ya da düzenli bir işiniz bulunmuyorsa, gelir belgesi gösteremeyeceğiniz için ipotekli ihtiyaç kredisi çekmeniz gerekir. Eğer bir gayrimenkulünüz var ise bunu bankaya teminat olaran belgelerle göstermelisiniz ve bankada bunu ipotek ettirerek gayrimenkulün ettiği değere göre de size bir kredi miktarı çıkarmaktadır. Borcunuzu tamamen kapattığınız zaman banka ipoteği kaldırır ve gayrimenkulünüz tamamen yine sizin olur.


İpotekli krediler sayesinde borçları tek bir bankada toplayıp, çok daha uygun faiz oranları ile ve ödeme şartlarıyla bütün borçlarınızı daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi sağlayan bankalar ile görüşüp sizin için en avantajlı olanları tercih edebilir ve daha sonra tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.

Kimler Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi çekmek için size ait olan gayrimenkul, arsa ya da bir taşıt gibi taşınmaz eşya olması gerekmektedir. Gelir belgeniz olmadan da o taşınmaz malınızı ipotek ettirerek değeri kadar kredi çekebilir ve kredilerinizi düzene sokabilirsiniz.


Gelir Belgesiz İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


1. TEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi bankası üzerinden CepteTEB ile beraber dilediğiniz zamanda kredi başvurusunda bulunabilir ve online bankacılık hizmeti ile TEB müşterilerine gelir belgesi gerekmeden ihtiyaç kredisine başvurma imkanı tanıyor. Ayrıca kredi başvurusu veya herhangi bir belge için hiçbir zaman tahsis ücreti istememekte. Gelir belgesi bulunmayan kişiler CepteTeb aracılığıyla sadece hayat sigortası yaptırmış ve birkaç primi ödenmiş olarak kredi başvurusu yapması yeterli. Hayat sigortası olmayıp da kayıt yaptırmayı onaylamayan kişiler bu haktan mahrum kalmaktadır.

2. ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bankta gelir belgesi bulunmayan bireyler için kredi sağlamaktadır. ING Bank hem resmi sitesinden başvuru hemde sms olarak kredi başvurusu kabul etmekte. Gelir belgesi olmadan en fazla elli bin tlye kadar kredi limiti vermektedir. TEB te olduğu gibi ING Bankta zorunlu olarak hayat sigortası istiyor.


3.Enpara Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye’de mobil bankacılık alanında yeni bir teknoloji olan Enpara.com’dan yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında gelir belgesi gösterme zorunluluğu yok . 48 aya kadar vadeli bir şekilde 30 bin TL’ye kadar limiti olan kredi kullanabileceğiniz Enpara.com’da yüzde 1.55 faiz oranı ile kredi alma fırsatınız bulunuyor.
Bu durumda örnek verecek olursak 20 bin TL tutarında 48 ay vadeli bir kredi kullanmak istediğiniz takdirde aylık taksit ödemeniz 633,60 TL olacaktır.


4. DenizBank Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank diğer bankalara göre gelir belgesi bulunmayan vatandaşların başvurusunu sms aracılığı ile almakta. Sms ile ulaşmakta olan müşterilerinden herhangi bir evrak talebinde bulunmadan en fazla 55 bin tlye kadar kredi limiti vermekte. Gelir belgesiz olarak kredi başvurusunda bulunmak isterseniz KREDİM yazıp boşluk bırakacak tv kimlik numarasınızı girebilir ve 3280 e sms gönderebilirsiniz. Kısa bir zaman çerçevesinde kredi başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz bir yanıt alacaksınız. Krediden onay alan kişiler en yakın Denizbank şubesine giderek krediyi alabilirler.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ