Parateorisi

Green card Almanın Yolları
Yazar: -13 Ekim 2019
233

Green card sahibi olmak isteyenlerin en ucuz ve en bilinen yolu her sene belirli bir tarihte düzenlenmekte olan çekişe katılmaktır. Fakat Amerika sınırları içinde oturma ve çalışma iznine sahip olmak için birkaç yol daha mevcuttur.

Bunlar;

  • Amerika Birleşik Devletleri içinde toplam bir milyon dolarlık yatırımda bulunmak
  • Amerika’da yaşayan bir akrabanız ya da tanıdığınızın size davetiye göndermesi
  • Size iş verecek bir işveren bulunuyorsa da Green card sahibi olabilirsiniz.

Fakat işveren kişi ya da şirket o işi Amerikan vatandaşlarının elinden almadığını kanıtlayıp sadece sizin yapabileceğiniz bir iş olduğunu belgeler ile kanıtlaması gerekir. Akrabanız veya bir tanıdığınızın davetiyesi ile Amerika’ya gelmek, oldukça uzun ve zahmetli bir süreçtir.


Green Card Çekilişi Nedir?


Bir göçmen vizesi türlerinden olan Green card, Amerika’da ömür boyunca oturma ve çalışma için imkan sağlamaktadır.
Green card almanın her ne kadar birçok yolu bulunsa da en kolay ve  ucuz olanı, her ekim ayında düzenlenmekte olan Green card çekilişine katılmaktır.


Amerikada’ki devlet üniversiteleri, green card sahibi olan öğrencilere oldukça yüksek miktarlarda öğrenim ücreti indirimi yapmaktadır. Bunun haricinde Green card sahibi öğrencinin hükümet tarafından burs alması diğerlerine göre daha olası bir durumdur. Eğitim görmüş olduğunuz süreç boyunca Green card avantajları ile bir yandan çalışabilir, diğer yandan da okuyabilirsiniz.


Greencard İçin Prosedürler Nelerdir?


Green card başvurusuna bulunurken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de eksizsiz ve de hatalı bir şekilde başvurunuzun yetkili bir şekilde iletilmiş olmasıdır. Ayrıca başvurular sadece internet üzerinden yapılarak belirtilen zaman içinde başvuru gönderimi sağlanmalıdır.


Greencard başvurusun bir kişinin diğerinden hiçbir üstünlüğü bulunmamaktadır. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. MixedMind dedi ki:

    Hocam şu greencardın çıkmasını çok istiyorum ama şimdi bir de başvuruda pasaport zorunluluğu çıktı. Kandanın express entry sistemi gibi bir şeye geçmek istiyorlar ama o zaman da çeşitlilik olmayacak. Bir yandan amerikada vasıfsız insan da çok tabi ki vasıflı insanları istiyorlar çok normal.

  2. Sinema izle dedi ki:

    Ben de greencardımın çıkmasını çok istiyorum, ama bu zamanda biraz zor.

BİR YORUM YAZ