Parateorisi

Güncel Taşıt Kredisi Başvuruları Ödeme Hesaplama
Yazar: -09 Aralık 2019
250

Finans desteği sağlayan bankalar kendi ortağı konumundaki araç alımlarında taşıt kredisi faizini daha uygun şartlarda tahsis ediyor. Burada amaç kendi araçlarının satışlarının sağlanması. Güncel olarak taşıt kredisi faiz oranları % 1,15 ile % 2,72 arasında değişiklik gösteriyor. Bu anlamda en uygun faiz oranı % 1,15 oranı ile İş Bankasında iken en fazla faiz ise % 2,72 ile Aktifbank’t a görünüyor. Taşıt kredilerinin alımında maksimum vadeler 60 ay yani beş yıl vade ile sınırlı. Daha uzun süreli kullanım söz konusu değil. 

Ne Kadar Taşıt Kredisi Alabilirim?

Alacağınız taşıtın faturası ile kredi başvurusu söz konusu ediliyor. Bu nedenle alabileceğiniz kredi miktarı da bu fatura bedeli ile değişiklik gösterecektir. Aracın faturasında belirtilen değeri 50 bin lira ve altı ise bu miktarın % 70 oranı ile kredi alabiliyorsunuz. Fakat 50 Bin liranın üzerinde ise % 50 oranında kredi alabiliyorsunuz. Yani aracın tamamına taşıt kredisi kullanma imkanınız bulunmamaktadır. 

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi alımı için genel kriterler söz konusudur. Burada yaşınızın en az 18 olması, gelirinizin olması ve bu gelirinizi belgelemeniz gerekir. Aynı zamanda bankalar her ne kadar taşıt kredisi için taşıtlara ipotek koyuyor olsa da kredi notu gibi hususlarda dikkate alınabilir. Bu nedenle öncelikli olarak kredi notunuzu da öğrenmenizde fayda olabilir. Bu kriterler ikinci el araç alımları içinde geçerli. Burada ikinci el araç alımı yapacaksanız fatura istenmez. Sadece aracın satışının gerçekleştirildiğine dair noter satış belgesi bankalar için yeterlidir. 

Aralık Ay’ındaki Araç Kampanyaları

Araç alımlarında en önemli zaman yıl sonlarıdır. Çünkü araç firmaları ellerinde kalan son araçların satışını gerçekleştirmek için özellikle Aralık ay’ında kampanya düzenlerler. Bu kampanyalar ile araç fiyatlarında ciddi indirimler söz konusu iken anlaşmalı bankalar üzerinden de en uygun faiz oranı alınabilir. Bu durumda kişilerin kazançları oldukça yüksek olacaktır. Sıfır araç alımı için bu yüzden tüketiciler genel olarak yılın son ay’ını bekler. 

Bankaların genel olarak taşıt kredisi başvurusu aynı şartlar dahilinde yapılmaktadır. Fakat daha ayrıntılı olması açısında sizlere bankalar nezdinde kredi ürünleri, alımı, kampanyaları ve şartları hakkında bilgi vermek istedik. 

40 Bin Lira İçin 60 Ay Örnek Ödeme Planı

Araç alımında taşıt kredisi faizin yanı sıra ipotek tesis ücreti, vergiler, kredi tahsis ücreti alınırken bunların yanında araç kaskosu, sigortası ve hayat sigortası gibi taleplerle de karşılaşabiliyorsunuz. 

BankaFaiz OranıTaksit Tutarı
Garanti 1,291.028 TL
İş Bankası1,15985
Vakıfbank1,17991
TEB1,18994
Halk Bank1,19997
İng Bak1,211.003
Akbank1,211003
Aktifbank2,721.528

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Akbank, alınmak istenen aracın markası ve modeline bakmadan, sıfır kilometre veya ikinci el araçlar için taşıt kredisi vermektedir. Önemli olan müşterilerin alacakları aracı belirlemiş olmalarıdır. Akbank, kredinin tanıtımını yaparken, hayalleri daha fazla ertelemeyin diyor.

Taşıt kredisi alabilmek için, 18 yaşından büyük olmak, gelir durumunu belgelemek, yapılacak risk ve istihbarat değerlendirmesinden geçmiş olmak gerekmektedir. Ayrıca ödenecek kredi taksitleri, hane halkı aylık ortalama gelirinin yarısını aşmamak zorundadır. Akbank kredi kullandırımı sırasında, hayat sigortası, kasko sigorta ve gerçek kişilere ferdi kaza sigortasını zorunlu tutmaktadır.

Akbank taşıt kredisi kampanyası

Akbank araç alacak insanlara birden fazla kampanya ile hizmet vermektedir:

  • Akbank’tan Kolay 2. El Taşıt Kredisi

Kampanya kapsamında rehin ve kasko koşulu aranmıyor. Sadece Noter satış sözleşmesinin getirilmesi yeterlidir.

  • Toyota Taşıt Kredisi Fırsatı

Akbank’ın Toyota ile yaptığı işbirliği sayesinde bu kampanya başlatılmıştır. Bir Toyota’ya sahip olmak isteyen kişiler, hızlı, hesaplı ve kolay bir şekilde yeni aracına kavuşabilir.

Akbank ikinci el araç kredisi

Akbank, ikinci el araçlar için de taşıt kredisi vermektedir. Üstelik müşteri memnuniyetini ön planda tutarak Akbank, kredi kullandırırken, araca rehin koymuyor ve araca kasko sigorta yapılmasını sorunlu tutmuyor. Kredi başvurusu sırasında, kredi kullanacak gerçek kişiler için gelir durumunu gösteren maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren bir belge, serbest meslek sahipleri için de vergi levhası yeterli olmaktadır. Emeklilerin ise maaşlarının yattığı hesap cüzdanını göstermeleri yeterlidir.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.akbank.com/tr web sitesi ziyaret edilebilir.

Denizbank Taşıt Kredisi Başvurusu

DenizBank, müşterilerine, uygun vade ve düşük kredi oranlarına sahip ve sabit faizli, eşit veya esnek taksitli ödeme planı yapılabilen bir taşıt kredisi sunmaktadır. Banka yapılan başvuruları bir gün içinde değerlendirmekte ve cevap vermektedir. Üstelik kredinin geri ödeme günleri, kredi kullanım tarihinden itibaren 45 gün içinde tercihler doğrultusunda yeniden belirlenebilir.

Kredi başvurusu yapmadan önce danışmak ihtiyacı olursa, DenizBank müşterisi olunsa da olunmasa da bankanın 444 0 800 numaralı AçıkDeniz Telefon Bankacılığı hattı her zaman aranabilir.

Taşıt kredisi talep ederken, bireysel kredi başvuru formu, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi yeterlidir. Bunların yanında banka gerek görürse başka bilgi ve belgeler de isteyebilir.

Deniz Bank taşıt kredisi kampanyası

DenizBank’ın bugünlerde yürüttüğü bir taşıt kredisi kampanyası yok. Ancak banka zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve müşterilerine yeni fırsatlar yaratmaktadır.

Deniz Bank ikinci el araç kredisi

Banka talep olması halinde ikinci el araçlar içinde kredi vermektedir. Bu kredinin miktarı alacağınız araca göre değişiklik gösterirken başvuru için noter satışı yeterli oluyor.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.denizbank.com/ web sitesi ziyaret edilebilir.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Başvurusu

QNB Finans bank binek ve hafif ticari araç modelleri yanında motosikletler için de hem sıfır kilometre hem de ikinci el taşıt kredisi vermektedir. Banka kredi kullanmak isteyenlere bir kolaylık daha tanıyor. İstenirse kredi masrafları da taşıt kredisi ile birlikte aynı vade ve düşük faiz oranı ile taksitlendirilebilir.

Kredi başvurusu için, satın alınacak yeni aracın proforma faturası, ikinci el aracın ruhsat fotokopisi, satış gerçekleştikten sonra ise Noter satış senedi, kimlik belgesi, yakın tarihli cep telefonu faturası ve gelir belgesi gerekmektedir.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Kampanyası

Bugünlerde Finanbank’ın bir taşıt kredisi kampanyası yok. Ancak banka, kredi ihtiyacında olan herkese kolaylık göstermektedir.

QNB Finansbank İkinci El Araç Kredisi

QNB Finansbank en fazla beş yaşındaki araçlar için 48 aya kadar, 6-8 yaş arasında olan araçlar içinse, aracın yaşı ile vade toplamı on yılı geçmeyecek şekilde taşıt kredisi vermektedir.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.finansbank.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası, bir otomobile sahip olmak isteyenlere, Oto Kredisi ürününü sunmaktadır. Kefil istenmeden ve 60 aya kadar vadeli oto kredisi kullanmak mümkün. Garanti Bankası, müşterilerine, yeni bir araca en kestirme yoldan ulaşabilirsiniz diyor. Üstelik kredi kullananlar geri ödemelerini, kendilerinin belirleyeceği bir ödeme planına göre yapabiliyorlar.

Eğer satın alınan aracın kaskosu Eureko’dan yaptırılırsa banka, kredi faiz oranında bir indirim yapmaktadır.

Kredi başvurusu herhangi bir Garanti şubesine yapılabilir. Gerekli olan belgeler, başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, maaş bordosu, serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi, yeni araç için proforma fatura, ikinci el araç için ruhsat fotokopisidir.

Araç alırken danışma ihtiyacı duyan herkes, bankanın müşterisi olsun olmasın, 444 6866 numaralı hattan 444 OTOM’u arayabilir ve otomobil kredisinde uzman bir ekipten bilgi alabilir.

Garanti taşıt kredisi kampanyası

Garanti Bankası, müşterilerine imkan yaratmak için otuza yakın araç firması ile anlaşmalar yapmıştır. Anlaşmalı otomobil markaları sayesinde son derece uygun koşullarda taşıt kredisi kullanılabilir.

Garanti ikinci el araç kredisi

Garanti Bankası, uyguladığı taşıt kredisi faiz oranlarında araçların sıfır kilometre veya ikinci el olması açısından bir ayırıma gitmemektedir. Üstelik banka 10 yaşına kadar ikinci el araçlara taşıt kredisi vermektedir. Burada tek koşul aracın yaşı ile kredi vadesi toplamının onu geçmemesidir.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.garanti.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.


Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Herkes bir araba hayal eder. Trafik sıkışıklığı, yetersiz yollar, akaryakıta gelen zamlar, her yıl artan vergiler, sigorta primleri, her şeye rağmen, herkes bir arabası olsun ister. Bankalar da doğal olarak bir araba edinmenin en uygun koşullarını yaratmaya çalışır.

Halkbank, bir araba hayal eden herkese, en düşük faiz oranları ve en düşük maliyetlerle taşıt kredisi olanağı sunmaktadır.

Kredi başvurusu yapmak için, on sekiz yaşından gün almış olmak ve aylık düzenli bir gelire sahip olmak yeterli olmaktadır. Başvuru yapıldığında banka risk ve istihbarat çalışması yapmakta ve uygun görürse krediyi vermektedir.

Kredinin geri ödenmesinde, banka artan taksitli veya azalan taksitli ödeme planı seçenekleri sunmaktadır. Bu şekilde kredi kullanan kişiler taksitleri, gelir durumuna göre ayarlanabilmektedir.

Halkbank İkinci El Araç Kredisi

Halkbank ikinci el araçlar için de taşıt kredisi vermektedir. Banka en fazla beş yaşına kadar olan araçlara kredi vermekte ve kredi tutarı olarak aracın kasko değerini esas almaktadır.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.halkbank.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

HSBC Taşıt Kredisi Başvurusu

 Müşterilerine düşük faiz oranı sunmanın yanı sıra banka, erken ödeme, ara ödeme ve otomatik ödeme kolaylıkları da sunmaktadır. Banka taşıt kredisi kullandırırken kefil istememekte, sadece taşıt rehni teminatı almaktadır.

HSBC Bank bu ürününü Son Sürat Taşıt Kredisi! sloganı ile sunmaktadır.

Taşıt kredisi talep etmek için, bankanın web sitesi üzerinden, bankanın internet şubesini kullanarak veya telefon bankacılığı sistemini kullanarak, ya da doğrudan yakındaki bir HSBC şubesine giderek başvuru yapılabilir.

Başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi, ücretli çalışanlar için maaş bordosu, serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi aranmaktadır. Ayrıca yeni araç için proforma fatura, ikinci el araç için ruhsat fotokopisi istenmektedir.

HSBC taşıt kredisi kampanyası

HSBC Bank’ın bugün için yürüttüğü bir taşıt kredisi kampanyası yok. Ancak banka zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşterilerine avantajlar yaratmaktadır.

HSBC ikinci el araç kredisi

HSBC Bank, ikinciel araçlara taşıt kredisi veriyor. Ancak kredi verirken, aracın kasko bedelinin en fazla yüzde 70’ine kadar kredi vermektedir. Banka ayrıca aracın yaşı ile kredi vadesi toplamının en fazla sekiz yıl olmasını istemektedir.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.hsbc.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Gençler, hayatı daha güzel yaşayabilmek için, belki de bir konuta göre daha kolay edinebildikleri için, konut almadan önce bir araba sahibi olmak isterler. Bankalar da bunu özendirmek adına bir takım ödeme kolaylıkları, faiz ve masraf indirimleri yaparlar. İş Bankası da her zaman, araba sahip olmak isteyen herkesin yanında olmuştur.

İş Bankasından taşıt kredisi alabilmek için, 18 yaşından büyük olunması, düzenli bir gelire sahibi olduğunun belgelenmesi ve yapılan risk ve istihbarat çalışmasında olumsuz bir durumun çıkmamış olması yeterlidir.

İş Bankası taşıt kredisi kampanyası

İş Bankası zaman zaman araç almak isteyen kişilere kampanyalı taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Bugünlerde sunduğu binek araçları için kampanyalı taşıt kredileri de bu kapsamda tasarlanmıştır. Bütçelerine göre sıfır kilometre veya ikinci el araç alacak kişiler veya işletmeler bu krediden yararlanabilir.

İş Bankası ikinci el araç kredisi

İş Bankası, bütçesi sınırlı olan kişileri düşünerek ikinci el araçlar için de taşıt kredisi vermektedir. başvuru koşullarına uygun olan herkes, isterlerse İş Bankasından ikinci el taşıt kredisi talep edebilir. Sadece gerçek kişiler değil, serbest meslek sahipleri de vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ilanı fotokopisi ibraz ederek ikinci el taşıt kredisi kullanabilirler.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.isbank.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Trafik karmaşası ne kadar artsa da, mevcut yollar ne kadar yetersiz kalsa da herkes bir araba sahibi olmanın peşinde. İster yeni bir araç alınacak olsun, isterse mevcut aracı yenilemek niyeti olsun, Vakıfbank herkese uygun koşullarda taşıt kredisi vermektedir. Vakıfbank, kredinin tanıtımını yaparken, hayalleri süsleyen aracın bir Vakıfbank şubesi kadar yakın olduğunu iddia ediyor.

Vakıfbank’tan taşıt kredisini, düzenli ve sabit bir geliri olan ve risk istihbaratı olumlu bulunan gerçek kişiler alabilir. Kredi kullanımı sırasında teminat olarak araç rehin edilebilir. Ayrıca gerek görülmesi durumunda kefalet, gayrimenkul ipoteği ve benzeri başka teminatlar da talep edilebilir.

VakıfBank taşıt kredisi kampanyası

2020 yılı ile birlikte Vakıfbank, yeni bir araç almayı planlayanlar için, Yeni Yıla Özel 0 Km Otomobil Kredisi kampanyası başlatmıştır. Vakıfbank, kampanyaya çok özel bir kredi oranı uygulamaktadır: Üstelik kredinin geri ödenmesinde de çok özel imkânlar sunmaktadır. Kredi aylık eşit taksitlerle ödenebileceği gibi, üç ay ödemesiz dönem seçmek veya ödemeleri üç ayda bir yapmak, ya da son taksit balon ödemesini tercih etmek mümkündür. Hatta isteyenler değişken taksitli bir geri ödeme planı bile yapabilir.

VakıfBank ikinci el araç kredisi

Yukarıda sözü geçen kampanya sadece sıfır kilometre araçlar içindir. Ancak Vakıfbank ikinci el araçlara da düşük faiz oranı ve uygun ödeme koşullarında kredi vermektedir.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://vakifbank.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası, taşıt kredisi ürünlerini sunarken, müşterilerine, aracı seçmek sizden, finansmanını sağlamak bizden şeklinde bir çağrı yapmaktadır. Banka bireysel kredi seçenekleri arasında ihtiyaç sahiplerine sıfır kilometre veya ikinci el araçlar için taşıt kredisi vermektedir. Binek araçları yanında, aracın ruhsatında hususi araç olarak kaydedilen, minibüs, kamyonet ve pick-up benzeri hafif ticari araçlar için de taşıt kredisi kullandırılıyor.

Kredi başvuruları, Ziraat Bankası şubelerine yapılabileceği gibi, bankanın İnternet Şubesi veya 444 00 00 numaralı Telefon Bankacılığı hattı aranarak da yapılabilir. Kredi kullandırılırken araç için rehin işlemi yapılmaktadır. Banka gerek görürse başka güvenceler de isteyebilir.

Bunun yanında kredi kullanımı sırasında hayat sigortası ve kasko sigorta yaptırılması istenir. 

Ziraat Bankası İkinci El Araç Kredisi

Ziraat Bankası ikinci el araçlar için de uygun şartlar dahilinde kredi tahsisi yapıyor. Bu anlamda noter satışı ile birlikte banka şubesine başvuru yapabiliyorsunuz.  Ancak banka en fazla beş yaşına kadar olan araçlara kredi vermektedir.

Daha fazla bilgi almak için bankanın http://www.ziraat.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Batuhan254 dedi ki:

    merhablar ben bir araç aldım kredi ödemesini burdan hesaplayabilir miyim acaba

BİR YORUM YAZ