Parateorisi

HALKBANK EV(KONUT) KREDİSİ HESAPLAMA
Yazar: -22 Temmuz 2019
151

HALKBANK EV

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

her geçen gün artan konut ihtiyacını karşılamak için üretilen konutların sahipleriyle buluşmasında lüzumlu olan kapitalin karşılanması için bankaların çeşitli arz seçeneklerinden biridir Konut Kredisi. Ev sahibi olmak isteyen kişiler kimi zaman konut değerinin verilebilen maksimum değerindeki kadar kredi alırken bir kısmı da yalnız bir kısmını almak istemektedir. Bankalar ise çeşitli argümanlar talep ederek müşterinin maddi olanaklarını inceler ve kredi tutarını bu argümanlara gore belirler.

Halkbank 2019 senesinde konut kredi faiz oranları itibari ile en avantajlı bankalar içinde yer almaktadır. Özellikle devlet bankası olması vatandaş açısından ayrıca bir tercih sebebi olmuştur.

 

 

Konut kredisi kullanmak isteyenlere özel hazırladığı kampanyalar ile herkesin hayal ettiği eve kavuşmasında müşterileri için elinden geleni yapmaktadır.

Banka bütün müşterilerine %1,65 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaktadır.120 aya kadar vade imkanı ile kira öder benzer biçimde ev sahibi olabilme imkanı sunulmaktadır.

Ev için kredi almak isteyen kimseler için ise en dört gözle beklenen” Kaç lira alırsam kaç lira öderim?” sorusunun cevabıdır. Bunun cevabını almak artık internete ulaşabilen hepimiz için çok kısa bir süre içinde mümkün olmaktadır. Arama motoruna Halkbank Konut Kredisi Hesaplama yazıldığında hesaplama aracı derhal ekrana geliyor. Eğer bankanın maaaş müşterisi ise krediye başvuran müşteri “Hesaplı Evim ( Maaş Müşterilerimiz) butonuna tıklayarak hesaplama yapabilirler. Örneğin 100.000 TL için  24 ay vade seçeneği seçildiğinde toplam geri ödeme 121.915,57 TL , aylık ödeme 5079,82 TL iken 48 aylık vade seçildiğinde geri ödeme 145.554,75 TL , aylık ödemesi de 3.032,39 TL olarak belirlenmektedir.

Aynı oranda kredi için 10 yıl vade seçildiğinde de geri ödeme 230.317,78 TL , aylık ödeme miktarı 1.919,31 TL dir. Tüm vadelerde de kredi faiz oranı yüzde 1,65 tir.

Halkbankası Konut Kredisi müracaat Evrakları
TC Kimlik fotokopisi.
İkametgah.
Gelir düzeyini gösterir belge,maaş bordrosu veya serbest meslek çalışanları için bağlı bulundukları odadan alınan üyelik belgesi,imza sirküleri, sgk hizmet dökümü.
Emekliler için sgk emekli belgesi, emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenler için beyan istekçesi.
Çiftçiler için çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları ve arazi fotokopi evrakları.
Kira geliri olanlar için gelir beyan belgesi.
Faiz gelirleri için ise hesap cüzdanı örneği.
Kredi çekilecek konuta ilişkin fotokopi. Tapunun kat irtifaklı tapu olmaması halinde tapu ile beraber yapı denetim belgesinin sunulması gerekmektedir. Eğer yapı denetim kağıdı yok ise 5 yıllık yapı ruhsatı ve imar vaziyet belgesinin sunulması zorunludur.

Ø  Halkbank Konut Kredi Çeşitleri
1.      Hesaplı Evim Konut

Sizin bütçenize en uygun kredi hesaplaması yapılarak ihtiyacınızı karşılamak adına meydana getirilen bir çalışmadır. 120 ay vade ve %1,65 faiz oranı uygulanır. Ilk taksidi 3 ay erteleme gibi bir olanak sunulmaktadır. Taksitler ister aylık eşit rakamlarda isterseniz de sizin belirleyeceğiniz tutarlarda ayarlanır. Bu şekilde zorluk çekmeden kredi ödemesini tamamlamanız hedeflenmektedir.

Paketten yararlanmak için banka müşterisi olmanıza gerek yoktur. Size en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

2.      Canım Evim Konut

Halkbankası’ nın sizlere sunmuş olduğu düşük faizle ev sahibi olmanızı sağlayacak kredi türüdür. Ödeme şekli sizin belirlediğiniz şekilde gerçekleşecektir. İster 3 aylık periyotlarda, isterseniz de özgür ödeme şe kli ile tamamlayacağınız krediniz için, 100 Bin TL’ ye kadar olan kredi ise 500 TL tahsis ücreti alınacaktır. Bununla beraber ekspertiz ücreti 800 TL, ipotek tesis tutarı ise 155 TL’dir.

3.      arkadaş Konut

Halkbankası dışında bir bankadan kullanılan kredileri, esnek ödeme koşulları ile aktarma eden kredidir. Bu şekilde taksit oranınızı ve faiz oranınız düşürmenize yardımcı olmak hedeflenmiştir.

Bu krediyi 120 ay vade seçeneğinde %1,98 faiz oranında, 180 ay vadede %1,99 faiz oranında kullandırılmaktadır.

4.      Vefa Konut

Şehit ve gazi ailelerine özel sağlanan masrafsız konut kredisidir. Tahsis ücreti alınmaz. Şehit ya da gazi yakını oladuğunu gösterir belgeyi ibraz etmek yeterlidir.

120 ay vade ile %1,65 faiz oranında aylık 1919 TL ödeme yaparak 100.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

5.      İnşaata Destek

Kendi arsası üzerinde kendi konut ihtiyacı için inşaata başlayan ve bu konuda finansman desteği almak isteyen gerçek kişilere sağlanan konut kredisidir. Inşaat seviyesinin %70 civarında ortaya çıkmış olması

şartı aranır. Kesinlikle inşaat firmalarına kullandırılan bir kredi değildir. Şahısları desteklemek amaçlı kullandırılır. 120 ay vade ile taksitlendirilir. Kullanılan faiz oranı %1,79 dur.

6.      Kentsel Dönüşüm

Olası bir afet ile karşılaşmış olduğunda zarar görmesi yüksek olan evinizin yenilenmesinde Bankanın sizlere sunduğu özel bir tekliftir. Burada amaç en uygun faiz oranı ve elastiki ödeme ile evinizi rahat şekilde yenileyebilmenizdir.

Kentsel dönüşüm konut kredisi %1,42 faiz oranı ile %0,33 devlet destek oranının toplamından ortaya çıkan %1,75 lik bir faiz oranında 120 ay vade ile müşterilerine sunulmaktadır. Tahsis ücret ödemesi alınmaz.

Krediden yararlanmak için bulunduğunuz yere en yakın Halkbank şubesine gitmeniz ve başvuruda bulunmanız kafi olacaktır.

Content retrieved from: https://altinpara.net/index.php/halkbank-konut-kredisi-hesaplama/.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ