Parateorisi

İnstagramdan Para Kazanmanın 9 Yolu
Yazar: -31 Ekim 2019
154

İnstagram‘da nasıl para kazanılacağını bilmek ister misiniz? O zaman doğru yerdesin. Bu kapsamlı rehber, İnstagram Para Kazanma hakkında İnstagram’da para kazanmanıza yardımcı olacak dokuz stratejiyi kapsayacaktır. Bunlar nasıl yapılır?

İnstagram Para Kazanmanın 9 Yolu

1. Sağlam Bir Takipçi Oluşturmaya Başlayın

Sosyal medyada başarılı pazarlama, uzun bir takipçi listesine sahip olmakla doğrudan orantılıdır. Ne kadar çok sahipseniz, o kadar çok “görünürsünüz” ve şansınız da satışlarda o kadar artar. İnstagram’da takipçilerinizi büyütmenin birkaç yolu var: fotoğrafları beğenmek, sosyalleşmek, insanlardan seni takip etmelerini istemek, yarışmalara katılmak ve daha fazlası. Ayrıca birkaç hashtagı takip etmeyi ve gönderi göndermeyi unutmayın.

2. Her Zaman Blogunuza Bir Bağlantı Verin

Instagram’da para kazanmak söz konusu olduğunda, ürün linkleri ve blog’unuza bağlantıları çok önemlidir! Her bir görüntü, video veya paylaştığınız her şey, Link içermelidir bu durumda blogunuza veya öğeyi satın alabilecekleri yerlere bağlantılar. Ayrıca, satın alımlarını kolaylaştıracak bir ürün numarası veya etiketi yerleştirdiğinizden emin olun. İnstagram şu anda tıklanabilir site bağlantılarına izin vermiyor; bu nedenle kullanıcılar, bağlantıyı tarayıcı pencerelerine yeniden yazmak zorunda kalacaklar.

3. Kaliteli Görüntüler Paylaşın

Yeni özelliklere rağmen, İnstagram her zaman güzel görüntüler paylaşmakla ilgili olmuştur. Hiçbir şey potansiyel müşterilerinizi etkileme hususunda, yüksek kalitede ve güzel görüntüler kadar etkili olamaz. Takipçilerinize, görsel duyularına hitap eden imajlarla, markanızın neyle ilgili olduğunu gösterin. Ürünlerinizi gösterin, marka hikayenizi anlatın, grafiksel olarak değiştirilmiş görüntüler oluşturun ve yaratıcı olun. Örneğin bir spor salonu servisi iseniz, egzersiz yapan sert kalçaların resimlerini gösterebilirsiniz. Bir yoğurt satış servisi iseniz, ürününüzün resimlerini ve belki de bu yoğurdu tariflerde kullanabileceğiniz diğer yolları paylaşın. Her zaman en son ürünlerinizin fotoğraflarını paylaştığınızdan emin olun. Örneğin, yeni bir kitap yazıyor olabilirsiniz. Kapağı sade bir şekilde alın ve çıkış tarihi ile paylaşın. Bunlar birer örnekti, Siz satmak istediğiniz ne ise ona göre kendinize göre düzenleyin.

4. Video İşlevini Kullanın

Bir resim bin kelimeye bedelse, o zaman (pratik olarak binlerce resimden oluşan) video nedir? Sen matematik yap İnstagram’ın en yeni özelliği (ve rakip rakipiniz olan Vine ile) sayesinde, yaratıcı olacağınız 15 saniyelik bir video paylaşım seçeneği var. Hayranlarınız için kişisel bir mesaj gönderin ve neden yeni ürününüzü denemeleri gerektiğini düşündüğünüzü söyleyin. Ya da belki de, yarattıklarınızı nasıl yaptığınızla ilgili 15 saniyelik hızlı bir süreci paylaşabilirsiniz.

5. Hayranlarınızı Dahil Edin

İnstagram Para Kazanma takipçiler ile kolaydır. Pek çok insan ve takipçisi markanızı yalnızca küçük bir tanınma için ve elbette profilinizdeki bir yazı için onaylamaya hazırdır. Bu, izleyicilerinizi etkilemenin yanı sıra orijinal, kaliteli içeriği dış kaynak olarak kullanmanın harika bir yoludur. Takipçilerinize, fotoğraflarını ürününüzle gönderme, videodaki “deneyimlerini” veya sevdikleri şeyleri paylaşma şansı verin. En iyi yazılar, ürünlerinizde indirimler, küçük bir ödül veya belki de marka adınızla az da olsa tanınır. Video oluşturmayla ne kadar yaratıcı olabileceğiniz konusunda bir sınır yok! Bazı video paylaşım ilhamları için Instagram ve Vine’daki en iyi markalara göz atın .

6. Yarışma Düzenleme

İnsanların resimlerinizi beğenmelerini ve sizi takip etmelerini sağlayın, çünkü harika bir kampanya veya etkinlik yayınlıyorsunuz. Kısa bir süre için özel teklifler sunun ve zamanınızı nasıl çalıştığı konusunda kullanıcılarınızı güncelleyin. Özel promosyonlar veya kuponlar paylaşmak, takipçilerinizi bir yarışmaya dahil etmenin ve bu müşterileri satışa dönüştürmenin başka bir yoludur. İnstagram’da yarışma ve kampanya yürütmenin en iyi avantajlarından biri, ayrı hashtagler yaratabileceğiniz ve tüm katkıları tek bir yerde tutabilmenizdir.

7. Kendi Ürünlerini Sat

Kişisel markanızı, diğer kişilerin ürünlerini satmak için kullanmak yerine, kendi markanızı satmak. Bu, en popüler fotoğraflarınızın bir kahve masası kitabı olabilir. Ancak aynı zamanda bir danışman olarak zamanınız ve tavsiyeniz olabilir; ya da son moda moda hattın. Zaten bir işletmeye sahipseniz, Instagram’da satış yapmak pazarlama stratejinize ek bir şeydir. Kitlenizi müşterilerinize dönüştürmek doğal bir durum olabilir.

8. Sponsorlu İçerik Yayınlayın

İnstagram Para Kazanma : Buradaki temel gereksinim, etkileyici düzeyde iyi bir takipçi sayımı ve rekabetçi bir katılım oranıdır. Başka bir deyişle, internette takipçiler yapma ve kendinize güvenme konusunda başarılısanız, bu strateji tam size göre.

Bu stratejinin çekiciliği, e-ticaretin herhangi bir sıkıntısı çekmeden pazarlamayı içermesidir, bir ürün yaratmanızı veya siparişleri yerine getirmenizi gerektirmez. Kusursuz bir dünyada, tüm bunlar sadece kendiniz olmak ve hayatınızı olduğu gibi yapan ürünler, hizmetler veya markalar hakkında bilgi vermek. Tabii ki bir dezavantaj var: Tüm markalar eşit doğmuyor ve Bvlgari ilk önce kapınızı çalmayabilir . Üstelik, dışarıdan gelen oyuncuları hedef alan bir dolandırıcılık zenginliği var. Sizinle çalışmak isteyen her markayı, sıkı bir “bu benim markama uyuyor mu?” Sınavı ile düşünmeniz gerekecek.

9. İpuçları

 • Müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap verin
 • Profesyonel olun
 • Sahte takipçi satın almayın
 • Zaman kazanmak için Instagram araçlarını kullanın
 • Kendinizi diğer kanallarda tanıtın

Mutlaka Okuyun: Evden Para Kazanma Yolları
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
 1. ahmet dedi ki:

  Cok faydalı içerik

 2. rnccru dedi ki:

  baya iyi bir yöntem. daha önce hiç düşünmemiştim, yapacağım.

BİR YORUM YAZ