Parateorisi

İnternetten Para Nasıl Kazanılır?
Yazar: -08 Ekim 2019
211

Dünya genelinde internet geliştikçe, para kazanma çabaları da buna oranla artmaktadır. İnternetten para kazanma çabalarında olan birçok insan farklı yollar ve yöntemler denemektedir. Ciddi rakamda paralar kazanabileceğiniz internet ortamında doğru algı ve doğru tercihler ile yüksek meblağda paralar kazanabilirsiniz. Gelin beraber para kazanma yollarını inceleyelim.

Yatırım Yaparak Para Kazanın

Para, parayı çeker” sözünü çok kere duymuşusuzdur. Bu yüzden yatırım işleriyle ilgilenmek gerçek manada işinize yarayacaktır. Fakat bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır.

Yatırım yapabileceğiniz bir hayli metot var ve kendinize uygun olanı seçmeniz gerekiyor.Mesela; birileri size forexten çok para kazandığını söylediği için o yolu seçmemelisiniz. Öncelikle araştırmalı, sonra öğrenmeli ve size uygun olduğunu düşünüyorsanız bu işe başlamalısınız. Yoksa elinizdekinde olursunuz.

Döviz Alın Satın

Dövizin son senelerde gösterdiği hareketlerin, döviz büroları önünde nasıl izdiham yaptığını görmeyen kalmadı. Dövizi daha düşükken almayı muvaffak olanlardansanız eğer, 6 7 8 liralık zirvesine eriştiğinde güzel bir kar etmişsiniz demektir.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Dünya ve Türkiye’de birçok anket firması işlerini internet ortamına taşıdılar. İnternet ortamında anketlerini tamamlayan kişilere aylık olarak ödemeler yapmaktadırlar. Günde 1 anket doldurarak aylık ciddi rakamda gelirler elde edebilirsiniz. Doğru firmayı bulup doğru kararlar vererek bu işi gerçekleştirebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternet ortamında birçok web site sahibi siteleri için makaleler yazdırmaktadır. Profesyonel makale yazabileceğinizi düşünüyorsanız, hemen bir webmaster sitesine üye olup makale yazarlığına başlayabilirsiniz. İlk başlarda çok bir getirisi olmasa da uzun vadede ciddi gelirler sağlayabilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Yanlış duymadınız. Sürekli müzik arayışı içerisindeyseniz ve birçok müziği arkadaş ortamında ben keşfettim ilk diyorsanız bu iş tam size göre. İnternette bir web sitesi müzik dinleme başına ücret vermekte. Hem zevk alacağınız hem de para kazanacağınız bir iş bulmuş gibiyiz.

Blog Açmak

İlgi alanınız ile alakalı bir blog açarak, her gün içerisine özgün yazılar koyup,  tanıtımlar yapmanız halinde bloğunuz ilerleme gösterecektir. Gelişmeler devam ettikçe adsense reklamlarını yerleştirip ciddi meblağlarda paralar kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medyaya ilginiz var, hiç çıkmıyorsunuz ve her konuda tecrübeli olduğunuzu düşünüyorsunuz. Freelancer sitelerine üye olup sosyal medya danışmanlığı yapabileceğinizi müşterilere gösterin ve zevk aldığınız sosyal medyada gezinirken para kazanın.

Sanal Asistanlık

Şirket içerisinde çalışan istemeyen patronlar, işlerini toparlayacak ve düzenleyecek, mailleri kontrol edip birçok konuda kendisine yardımcı olabilecek sanal asistanlar aramaktadır. Sanal asistanlıkta birçok internetten para kazanma işleri gibi kendini kanıtladıktan sonra ciddi rakamlarda para kazanabileceğiniz bir iş.

Youtuber

Video çekmeyi, konuşmayı, videoları düzenlemeyi çok seviyorsanız bu iş tam size göre. İnternet ortamında ilginiz olan konularla alakalı video çekip Youtube’ye yükleyip yüksek izlenmelerle ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun:Youtube Para Kazanma Hakındaki Detaylı Yazımıza Burdan Ulaşabilirsiniz

https://youtu.be/rFD9wJxFMr4ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 9 Yorum Var)
 1. mert dedi ki:

  anket doldurarak para kazanmayı çok denedim ama henüz geri ödeme yapan site bulamadım

 2. tv izle dedi ki:

  İnternet üzerinden 2010 2012 arasında anket doldurma vb sekillerde iyi para kazaniliyordu. Fakat gunumuzde firmalar pek guveilir degil.

 3. Kutuda çiçek dedi ki:

  İnternet üzerinden el yapımı ürünler yaparakta para kazanabiliriz. Ben ahşap oyuncak yapıp satmayı düşünüyorum.

 4. Bilecik dedi ki:

  internetten para kazanmakta moda oldu ama bu iş için önceden uğraşanlar parayı götürdü diye düşünüyorum özellikle youtube konusunda adamlar aştılar kendilerini üç kuruşluk adamlar milyonluk arabalarla geziyorlar.

 5. İnternette para kazanma konusunda çok fazla fikir var; çünkü internet milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Anket yaparak para kazanma gibi bazı fikirler artık demode olmuş olsalar da, gerçekten iyi seviyede para kazandırabilecek çok sayıda fikir var. Makaleniz de faydalı olmuş, teşekkürler.

 6. internet üzerinden kim para kazanmak istemezki. Biraz çabayla ve zamanla bir maaş kadar kazanç bencede mümkün. Bilgilendirme için teşekkürler.

 7. Kadir dedi ki:

  özellikle makale yazarak internetten para kazanmak öğrencilerin ve ev hanımlarının yapabileceği en güzel işlerden biridir. teşekkürler.

 8. Emir Bacanak dedi ki:

  makale yazarak para kazanma bence içlerinden en iyisi. satacağınız yerleri araştırıp az komisyonlu ya da komisyonsuz bir yer bulursanız 100 kelimesi 1.5 TL hatta kaliteli yazıyorsanız ve tanınmışsanız 100 kelimesi 5 TL’ye kadar alıcı bulabilirsiniz.

 9. Suat dedi ki:

  Daha önceleri pek fazla insan bu işleri bilmediği için para kazanmak kolaydı. Şimdilerde katılımcı sayısı arttığı için pasta payı oldukça düştü.

BİR YORUM YAZ