Parateorisi

İş Bankası Altın Hesabı nedir?
Yazar: -12 Mayıs 2019
136

Yatırımlarını daha güvende tutmak isteyen müşteriler İş Bankası’na altın hesabı açtırarak, altınlarını güven altında tutabilirler. İş Bankası müşterilerine, vadesiz ve vadeli olmak üzere altın hesaplarını açıyor. Hesap açtırmak; internetten, banka şubelerinden ve cep telefonundan kolaylıkla yapılabiliyor.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı

İş Bankası tarafından hizmete açılan vadeli altın hesabı sayesinde hemen bozdurmayı düşünmediğiniz altınlarınızı vadeli hesabı yatırarak her ay küçük miktar altınınızın üzerine gram eklendiği için birikimlerinizi artırabilirsiniz. Şubeden, cep telefonları ya da internet üzerinden ilk olarak vadeli altın hesabına başvurulur. 

Daha sonra yatırmak istediğiniz miktar seçilir ve kaç ay vade yapacağınız belirlenir. Ardından vadeli hesabınız oluşmuş olur. Her ay üzerine banka tarafından küçük bir miktar ilave edilerek katkı sağlanır. Altın yükseldiğinde vadeli hesabı vadesiz hesaba çevirerek bozdurulabilir. Daha sonra tekrardan altın düştüğünde alarak kâr elde edilebilir. Ayrıca müşteriler bu sayede altınlarını çalınmaya karşı koruma altına almış oluyorlar.

Vadesiz Altın Hesabı

Eğer müşterinin kısa zaman içerisinde altınını bozdurma düşüncesi yok ise ve paralarını güvende tutmak istiyorlarsa iş bankası tarafından vadesiz altın hesabı açtırabiliyorlar. İlk olarak şube ya da cep telefonu yoluyla başvuru yapmaları yeterlidir. Daha sonra istenilen miktarda altını satın alabilir ve paralarını değerlendirmeye başlayabilirler. Bu hesap daha çok, faiz işlemlerinden hoşlanmayan müşterileri için uygundur. Altın arttığında bozdurulur altın azaldığında tekrardan alımı yapılabilir ve böylece atından kar elde edilmiş olur.

Altın Hesabı Avantajları

Sahip olduğunuz altınlar güvenli bir yerde kalır. Altın hesabında tutulan altınlar gram cinsinden olduğu için bozdurup geri almada fazla bir fark olmaz. Altın hesabı 24 saat boyunca aktif kalabilir ve istediğinizi altınlarınızı bozdurup istediğinizde alabilirsiniz. Faizden hoşlanmayan müşteriler için vadesiz altın hesabı açabilir paralarını değerlendirebilirler. Ayrıca vadesiz hesapta işlem masrafı, alım satım işlemlerinde ücret kesimi olmuyor. Altın fiyatları düştüğünde altın satışı ile üzerine gram ekleyebilir, altın arttığında ise satarak paralarını değerlendirmiş olurlar. İş Bankası çalışanları tarafından istenildiğinde ücretsiz olarak konu hakkında bilgi veriliyor. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ