Parateorisi

İş Bankasından Nasıl Yatırım Hesabı Açılır?
Yazar: -12 Mayıs 2019
132

Yatırım hesabı, hazine bonosu, devlet tahvilleri, hisse senedi, fonlar gibi yatırım ürünlerine kendi yatırımınızı yapmanızı sağlayan hesaptır. İş bankasının şubeleri, telefon, ATM ya da internet şubesinden yatırım hesabı açtırabilirsiniz. Hesap açıldığı andan itibaren yatırımınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Yatırım Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?

Yatırım yapılabilecek ürünler şunladır; yatırım fonu, iş cep mobil borsa, iş cep yurt dışı piyasaları, altın, pay senedi, varant, eurobond, repo, viop. Bu ürünler ile yurt içinde yatırım yapabileceğiniz gibi forex ve yurt dışı piyasalarında da yatırım yapabilirsiniz.

Yatırım Fonu

Yatırım fonu olarak İş Porföy Robofonlar, Elektrikli Araç Karma Fon, Kumbara Karma Fon, Sosyal Sorumluluk Odaklı Fonlar, Para Piyasası Fonu, Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fon, Uluslararası Yatırım Fonu, Hisse Senedi Fonları, Değişken Fon, Altın Fonu, Katılım Fonları, Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Yatırım Fonu Hizmetleri

Maksimum hesap ile bakiyenizde bulunan para boş durmaz. Siz hayatın tadını çıkarırken size kazandırmaya devam eder. Kredi kartınızda verdiğiniz Fon biriken talimat ile birikim yapabilirsiniz. Türkiye de bir ilk olan üstü kalsın hizmeti ile de kredi kartınız ile alışveriş yaparak para biriktirebilirsiniz.

İş Cep Borsa

Telefonunuza uygulamasını indirebileceğiniz iş cep borsa ile her an borsayı takip edebilir, alım satım işlemlerinizi online yapabilirsiniz.

Yatırım Hesabında Alım Satım İşlemleri

Hesap açılmadan önce iş bankasının, sizin yatırım yapacağınız yatırım ürününde yatırım olanağını olup olmadığını öğrenmelisiniz. Banka da döviz ürününde alım satım olabileceği gibi hisse senetlerinde alım satım olmayabilir. Yatırım hesabı açacağınız ürün için hesap işletim ücretlerini de öğrenmelisiniz.

Yatırım hesabı nasıl kapatılır?

Yatırım hesabınızı açtırdınız daha sonra kapatmak istiyorsunuz. Bunun için öncellikle yatırım hesabınızda aktif olan herhangi bir işlem ya da para birikimi mevcut olup olmadığına bakmalısınız. Birikim yok ise hesabı kapatabilirsiniz. Bu işlem için ATM, şubeler, internet bankacılığı ya da telefon yeterlidir.

Ayrıca iş bankasından mevduat hesabınız var ise yatırım hesabı açmanız daha kolay olacaktır. Siz bankanın kayıtlı müşterisi olduğunuzdan adımlar daha hızlı ilerleyecektir. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ