Parateorisi

Kredi Kartı İle Pasaport Harcı Ödeme
Yazar: -05 Ekim 2019
308

Kredi Kartı İle Pasaport Harcı Ödeme için Kredi kartıyla elektronik devlet kapısındaki ve GİB bünyesindeki tüm prim ödemelerini ve pasaport gibi özel ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Kamu kurum ve kuruluşlarının belirlediği, hem yerel hem de uluslar arası faaliyetleri etkileyen pul ile evrak işlemlerinin temelinde e- devlet yer alıyor.

Kredi Kartı İle Pasaport Harcı Ödeme

Ödemelerin her birini de kamu kuruluşların dairelerine gitmek yerine e- devlet bünyesinde ortalama 5 dakika içerisinde tamamlayabiliyorsunuz. Öncelikle hesabınıza giriş yapmanız, daha sonra hangi alanda hizmet alacağınızı seçmeniz, en son ise ödemeyi nasıl yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor.

Kredi Kartı İle Harç Nasıl Ödenir?

Türkiye’de müşteriler tarafından Gümrük İdaresi Başkanlığı aracılığıyla her zaman için mobil cihazlardan veya bilgisayardan sisteme girilmesiyle birlikte destek alınması sağlanıyor. Linkteki web sitesi bünyesinde binlerce kişi tarafından çok kısa süre içerisinde sanal POS aracılığıyla tüm borçlar için özel ödemelerin yapılması mümkün oluyor.

Türkiye’de direkt olarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek isteyen vatandaşlar da bulunuyor olması nedeniyle, 189 numaralı hat üzerinden ödeme işlemlerine tüm dair detaylar açıklanabiliyor.

Kredi Kartı İle Pasaport Harcı Ödeme için Garanti Bankası, QNB Finansbank, Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi aracılığıyla hızlı bir şekilde ödeme işlemlerini tek çekim veya taksitli ödeme türlerine göre yapabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Pasaport Nasıl Ödenir?

Kart sahiplerinin 16 haneli kart numarası, ay ve yıl olarak kartın son kullanma tarihi, CVV numarası verilerini girerek ödemeleri gerçekleştirmesi için bir panel oluşturuldu. Vatandaşların dönemlik pasaport ödemelerini sadece GİB resmi sitesinde, “Pasaport harcı öde” butonuna tıklayarak yapması mümkündür.

Kredi Kartıyla Pasaport Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartının pasaport ödemelerine dair tüm süreç için, GİB bünyesinde değerlendirilmesi, her pasaport ödemesinin kısa sürede kartla yapılması amacıyla çalışmalar sürdürülüyor. Kişisel bilgilerinizi ve hesap oluşturarak bunlara yönelik bilgileri değil, sizden istenen pasaport evrak bilgilerini belirtmek yeterli olacaktır. Ardından sanal pos, kartla ödeme seçeneğine tıklamanız ve kart bilgilerini girdikten sonra gelecek SMS bünyesindeki kodu sisteme girmeniz gerekiyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ