Parateorisi

Kredi Kartı Limitini Öğrenmenin Yolları
Yazar: -12 Ekim 2019
148

Kredi Kartı limitinin öğrenmek için bir çok yol vardır.

Telefon İle

Telefon bankacılığı yöntemi: Bu yöntemi kullanabilmek için ilk önce kullandığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ardından bankanızı aramalısınız ve bankanızın sizden istediği bilgileri vererek kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz. Bankalar genellikle müşterilerinde kredi kartı limiti bilgilerini vermek için şu bilgileri istemektedir; kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresi

ATM İle

ATM üzerinden öğrenme yöntemi: Bankanızın size en yakın ATM şubesine gitmeniz gerekmektedir. ATM’de işlem yapabilmeniz için kredi kartınıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankanızın ATM’sinin isteklerine göre menüden kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.

Mobil Bankacılık İle

Mobil, İnternet ve Dijital bankacılık yöntemi ile öğrenme: Bankanızın size sunduğu internet hizmetlerinden olan mobil bankacılık veya internet şubesi aracılığıyla kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken eğer telefondan öğrenecekseniz, akıllı telefonunuza bankanızın uygulamasını indirin ve gereken işlemleri yaparak limitinizi öğrenin. Eğer PC aracılığıyla yapacaksanız, bankanızın resmi internet sitesine girin ve buradan gerekli işlemleri yaparak limitinizi öğrenin.

Banka Şubesi İle

En yakın banka şubesinden öğrenme yöntemi: Eğer ben bunların hiçbirisini yapamam diyorsanız size diğerlerine göre biraz uzun sürse de geleneksel bankacılık hizmeti olan banka şubesine giderek öğrenme yöntemini önereceğiz.

Bu yöntemde ise kimliğiniz veya kimlik fotokopiniz gerekebilir. Banka şubesine gitmenizden sonra kimliğiniz ile gereken işlemleri vezne aracılığıyla yapabilirsiniz.

Kredi kartı limitinizi bilmeniz gerekmektedir. Buna göre kredi kartı borcunuzun asgarisini düzenli olarak yatırmalısınız. Eğer varsa tamamını düzenli şekilde yatırmalısınız.

Unutmayınız ki bankalara borcunuzu bir gün bile geciktirirseniz kredi notunuz olumsuz yönde artmaktadır. Ancak tam gününde yatırırsanız kredi notunuz olumlu yönde artmaktadır.

Sizde eğer kredi notunuzun olumsuz etkilenmemesini istiyorsanız ve hala kredi kartı limitinizi bilmiyorsanız aşağıda vereceğimiz yollardan bir an önce kredi kartı limitinizi öğrenmenizi tavsiye ederiz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. kart basvurusu dedi ki:

    Kredi karti limitini ogrenmek icin bankanin mobil uygulamasini kullaniyorum. Limit arttirma talebi icin yine uygulama uzerinden basvuru yapabiliyorsunuz.

BİR YORUM YAZ