Parateorisi

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? 2020 Güncel Durum
Yazar: -06 Mayıs 2019
135

Kredi Kartı İptal Ettirme yolları nedir?


Kredi kartınızı çalınma ve ya kaybolmaya karşı iptal ettirmek için en kolay izlenmesi ihtiyaç duyulan yollardan biri kredi kartınızın bankasının müşteri hizmetlerini arayarak ilk çıkan tercih butonuna basmanızla gerçekleşebilir. Bu durumlar normalin haricinde gerçekleştiği için sürenizin çok önemli bulunduğunu bilen bankalar müşterilerini çok fazla bekletmeden direkt olarak alan kişi temsilcisine bağlarlar. Bu hizmet sayesinde bankanız aracılığı ile kredi kartınızı saniyeler içinde kapattırabilirsiniz.


Diğer kolay yol olarak adlandırılan kredi kartı iptal ettirme yöntemi de web şubeleridir. Kredi kartınızın bankasına ait internet şubesi ve ya mobil uygulaması aracılığı ile yapabilirsiniz. Eğer ki mobil şube ve web şubesini kullanmıyorsanız bu işlem için mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Tercih edeceğiniz şubeye giriş yapmış olduktan sonra kredi kartları bölümüne girmelisiniz. Kredi kartı bölümüne girdikten sonra kart iptali seçeneği aracılığı ile kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Kredi Kartımı Kapatmak istiyorum ne yapmalıyım?

Kredi kartınızı çaldırmadıysanız ve ya kaybolmadıysa iptal yerine kapattırmak istiyorsanız izlemeniz gereken yollar bellidir. Kartınızı hiç kullanmamak için kapatmak istiyorsanız, sonraki yıllarda kart kullanma ücreti harcamasının çıkmaması için ne olursa olsun bankanızla irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bankanızla irtibata geçtikten sonrasında başvuruda bulunmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.
Fakat bazı bankalar da kredi kartınızı kapatmayı yalnız dilekçe kanalıyla değil telefon bankacılığı sayesinde de işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Telefon aracılığı ile bankanıza ulaştıktan sonra kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız üzerine ait herhangi bir borcunuzun olmaması gerekiyor. Tüm borçların ödenmiş olduğundan kesin olduktan sonra telefon aracılığı ile kredi kartınızın kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ