Parateorisi

Malta Hükümetinden Kripto Paralarla İlgili Olarak Yeni Kanunları
Yazar: -04 Ekim 2019
131

Malta Hükümetinden Kripto Paralarla İlgili Olarak Yeni Kanunları

Malta parlemento binasındaki siyasetçiler ve vekiller yeni bir kripto para ve Blockhain ile ilgili olacak şekilde 3 yeni kanun tasarlamaktadır. Bu tasarılıları kapalı bir oy seçimi ile oyladılar. Bu onaylanan tasarıları ise Malta Hükümetinin meclisinin elinden geçmiş bulunmaktadır.

Oylama Sonrasındaki Yaşananlar

Oylamadan hemen önce oluşan kısa bir sürelik sorunun ardından konuşma yapan dijital inavasyonlardan görevli olarak seçildi. Seçilen sekreter Silvio Schembri parlementodan geçen son bu yasa tasarısının içerisinde yer almasından dolayı kendisini bu gibi projeleri seçmiş olan parlemento üyelerine ayrı bir şekilde teşekkür etti. Schembri ayrıca Stephen McCarthy’nın bu projede yer bulundurduğu konusunda ve Dijital İnavasyon’dan sorumlu olan yönetici olarak bu işlemden sonra göreve başlayıp görevini tamamladığını belirtti.

Hükümetin Süreç Memnuniyeti

Bu konuyla ilgili olacak şekilde hükümet işlerinin memnun olduğu konusundaki ifadeleri de bir biri ardına gelirken bunun gibi süreçler hakkında ise Bilmalta’nın kurucu üyesi statüsünden bulunan Dr. Joseph F Borg’un konuyla ilgili olarak söyledikleri:

Bugün itibariyle Malta’da yaşmakta olan Blockhain ve kripto para araştımacılarının ve bunun gibi sektörlere ilgisi olan insanların kendi ülkelerinin ve kendi tarihleri için büyük bir gündür. Malta’yı Blockhain konusundaki büyük bir merkezi bölge oluşturmak amacıyla yapılmış olan olanaklı ve geniş çaplı bir adım attığımız konusunda düşünüyorum. Parlementonun bunun gibi tasarıları yasallaştırmak amacıyla Malta’nın Blockhain konusu hakkında rolünün git gide artacağı anlamına gelmektedir. Sektördeki kredibilitesini arttırmaktadır. Bu olayda ise konu ile ilgili olarak çalışmış olan tüm ekip arkadaşlarıma ve emeği herkese sonsuz teşekkür ediyorum ülkemizi güzelleştirmek yolunda ilerlediğimiz için de ekibimi terbi ediyorum.

Yasa Tasarıları

Malta Ülkesinin yasalaştırmış bulunduğu üç yasa tasarısından birincisi Dijital İnovasyonlar ile alakalıdır. Bu yasa  Malta’da Dijital İnovasyonlarından sorumlu olarak görevli olan kurum oluşturulması olarak tanınmaktadır. Bu görevli kurum ülke içerisinde bulunan kripto para ve Blockhain ile ilgili olacak şekilde bazı durum ve süreçlerden sorumluluk oluşturacak ve aynı zaman içerisinde de bu gibi bir işi yönetecektir.

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ