Parateorisi

Mevsimine Göre Yapılacak Ek İşler Nelerdir?
Yazar: -07 Mayıs 2019
156
2019 İş Fikirleri : ek işler , mevsimlik işler

Ekonomik durumu yetersiz olan, ya da ek iş yapmak isteyenler için, yaz ve kış aylarında yapacakları ek işler vardır. Bu aylarda, mevsimine göre işler tercih edildiğinde, kazanılan maaştan da daha çok ek gelir elde edilmesi mümkündür. Bunun için önce yapılacak işe karar verilmeli ve uygun yerler araştırılmalıdır. Peki, mevsimine göre yapılacak ek işler nelerdir?

Kış Aylarında yapılacak İşler

Kış aylarında yapılacak işler, evden yapılacak ya da dışarıda yapılacak işler olarak belirlenmiştir. Kış aylarında en çok ihtiyaç duyulan yünden yapılmış kazak, atkı, bere, eldiven gibi giyecek ürünlerdir. Yeterli miktarda örgü ipi alındığında, bu giyecekler örülüp satışa sunulduğunda, ev ekonomisine katkıda bulunulur. Bunun harici, yine örgü battaniye, bebek takımları örülerek de katkı sağlanır. Evde boş duran pek çok kadının tercihi ise evde çocuk bakma işidir. Bu da ek gelir getirecektir.

Makale yazma, Çeviri Yapma ve Sanal Asistanlık

Evden yapılacak bir diğer ek iş de, eğer kişinin yazma veya çeviri yeteneği varsa, makale, blog gibi yazılar yazabilir. Yabancı dil biliyor ise çeviri işi yaparak da kış aylarında evden çalışarak para kazanabilir. Son zamanların gözde mesleklerinden biri de sanal asistanlık. En az lise düzeyinde eğitim alıp, bilgisayar kullanıyor ve güçlü iletişim kurabiliyorsanız, sanal asistanlık yapabilirsiniz.

Kış Aylarında Yapılacak Diğer İşler

Ek iş yapma durumuna bakıldığında, en çok kış aylarında ek iş imkanı olduğu görülür. Kış aylarında bahçelerde ağaç budama işleri önem kazanır. Evde yapılan sıcak içecekler de kış aylarında iyi ek gelir getirir. En çok tercih edilen işlerin başında da kestane kebap satışı gelir. Kestanenin kilo fiyatının biraz yüksek olduğunu düşürürsek, gram olarak yapılan kebap satışı iyi gelir getirecektir.

Yaz Aylarında Yapılacak İşler

Yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte yapılan yazlık işler, kendini gösterir. Kalabalık olan yerlerde ya da sahillerde, meşrubat, dondurma, simit, soğuk su gibi içecek ve yiyecekler satıldığında, alınan maaştan daha çok kazanıldığı görülür. Takı tasarımı yapma veya el işi beceriniz varsa, kendi ürettiğiniz ürünleri turistlerin yoğun olduğu mekanlarda, belediye stantlarında satabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ