Parateorisi

Oto Galericiler Kaç Para Kazanıyor?
Yazar: -25 Temmuz 2019
480

Oto galericiler kaç para kazanıyor?

Türkiye’de Otogalericiler kaç para kazanıyor? sorusuna şöyle yanıt vereceğiz:

Ülkemizde kayıtlı araç sayısı 22 milyon 134 bin 792’dir. Konum böyle olunca ister istemez bir araç sektörü oluşmaktadır. İhtiyaç ve giderlere göre insanlar devamlı araba alıp satmaktadırlar.

Kimisi borcunu ödemek için kimisi kullandığı aracın modelini yükseltmek için kimisi ise aracın performanslarından dolayı  satmaktadırlar. Saydığım sebeplerin hepsi araba alıcıları içinde geçerli olmaktadır.

Araç Alış Satış Yöntemleri

Günümüzde araç almak veya satmak için insanoğlu genelde üç yöntemi kullanmaktadırlar.

1. Araçlarını internet ortamına koyup ilan vermek veya almak istedikleri arabayı ilan sitelerinden araştırıp cebine ve mantığına en uygun olanı almak.

2. Akrabalara, tanıdıklara söyleyip onlardan geri dönüş beklemek.

3. Üçüncüsü ise oto galerilere başvurmak. Araç almak veya satmak isteyen insanoğlu oto galerilere gidip fiyat ve piyasa araştırması yapmış olduktan sonrasında araba alıp satımı yapabilmektedirler. Oto galeriler satın alan ve satıcı için zamandan kazanım olarak görülebilir.

“ Ben arabanın satılmasıyla falan uğraşamam “ diyenler için oto galeriler büyük bir imkandır. Veya öteki taraftan bakacak olursak “ ben öyle internetten fotoğraflara kanıp araba almam, benim alacağım arabayı görmem, sürmem lazım “ diyenlerin de ilk tercihi oto galerilerdir.

Tabi herkesin tercihleri farklıdır. Fakat oto galericiler otomobil alım sektörünün canlı tutulmasını elde eden işletmelerdir. Artık aslolan konumuza şu demek oluyor ki oto galeriler kaç para kazanıyor? Mevzumuza gelelim.

Rent a car kazançları ne kadar?
Oto galericiler kaç para kazanıyor?

Bu yazı için gezdiğim 3 oto galericiden almış olduğum notlar ortalama rakamlardır. Öteki sektörlerde olduğu gibi aylık kazançlarınız işletmenizin bulunmuş olduğu konuma, ürün kalitenize ve müşteri hizmetlerine nazaran değişim göstermektedir.

Yapacağımız hesaplar orta derslik galericiler için geçerli olup işletmeden işletmeye değişiklik gösterebilir.

Averaj derslik bir oto galerinin işletmesinde averaj 50 otomobil bulunmaktadır. Aylık satılan otomobil sayısına 40 dersek,

Her otomobilden kazanılan averaj kazanç 3500 TL dersek,

Aylık ortalama ciromuz 140.000 TL olmaktadır.

5 elemanın çalıştığı oto galerinin aylık kira, eleman, vergi, araç bakım ve hizmetleri, elektrik-su, doğalgaz, sigorta şeklinde giderleri bulunmaktadır.

Aylık ortalama giderlere 60.000 TL dersek,

Orta sınıf arabaların olduğu ve 5 elemanın çalıştığı bir oto galerinin aylık kazancı 80.000 TL’dir!
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ