Parateorisi

ÖZEL OKUL İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR
Yazar: -06 Mayıs 2019
166

Ülkemiz de özel okullarda eğitim görme oranı oldukça arttı. Aileler çocuklarını başka şehire göndermek yerine oturdukları ilde ki özel okullara göndermeyi daha karlı ve mantıklı buluyor.Başka bir şehire göndermek veya bir sene daha hazırlanmak istemeyenlerin tercihi olan özel okulların ortalama ücretleri 20.0000-50.0000 arası değişiyor.

Bu ücreti bi anda veremeyen aileler için bankalar “Eğitim Kredisi” adı altında ailelere krediler veriyor. Eğer sizde eğitim kredisi almak istiyorsanız en uygun faizle hangi bankalardan alabiceğiniz yazının devamında.

İŞ BANKASI EĞİTİM KREDİSİ

İş bankası Türkiye’de önde gelen bankalardan biridir. Eğitim Kredisi olarakta büyük kolaylıklar sağlıyor.Banka eğitime verdiği önemden ötürü en uygun faiz veren bankalar arasında. İş Bankası kredisinde ister öğrenci kayıt belgesini isterseniz de okul ücretini belgeleyecek bir şekilde gösterirseniz eğer okul hesabına ve ya fatura karşılığında nakit olarak elden alabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu  İçin Gerekli Evraklar

•   Başvuru Formu
•   Nüfus cüzdanı veya ehliyetinizin aslı ve ya fotokopisi
•   Aylık gelir durumunuzu gösterir belge
•   Ödenen eğitim bedeli faturası aslı, öğrenci kayıt belgesi, okul ücretini gösterir belge

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Bankası tarafından verilen kredi sayesin de masraflarınızı iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası 50,000 TL’ye kadar eğitim kredisi imkanı sağlıyor. 48 aya kadar vade sunan Yapı Kredi Bankası, isterseniz dosya masrafsız isterseniz de düşük faiz oranlı öğrenim kredisi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusu  İçin Gerekli Belgeler

• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
• Gelir Belgesi ( Son 2 aya ait maaş bodrosu, Meslek sahipleri için vergi levha fotokopisi, Emekliler için maaş cüzdan fotokopisi)
• Bankadaki adresi güncel olmayanlar için ev için olan bir faturanın aslı veya ikametgah
• Yurtİçi Eğitim İçin; Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi, eğitim ücretini gösterir belge
• YurtDışı Eğitim İçin; Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi, eğitim ücretini gösterir belge ve öğrenci vizesi

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Her türlü kurs, okul, üniversite ve dersane gibi eğitim ihtiyaçlarınızı Ziraat Bankası eğitim kredisi ile karşılayabilirsiniz. 36 aya varan vade seçenekleriyle sizin için uygun eğitim kredisidir.

Ziraat Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

• Kredi Başvuru formu,
• Ehliyet, Kimlik veya Pasaportun aslı ve fotokopisi,
• Eğitime ilişkin belegeler ve faturalar,
• Krediye başvuracak kişinin aylık gelirini gösteren belge

Denizbank Eğitim Kredisi 

Denizbank eğitim kredilerine başvurarak özel okul masrafınızı, üniversite, dershane ve özel kurs ücreti için kredi çekebilirsiniz.  Denizbank eğitim kredilerine sağladığı 60 aya varan vade seçenekli krediler ve uygun faiz oranlarıyla eğitim kredisi vermektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

• Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı,
• Gelir belgesi
• Yerleşim Belgesi(İkametgah) ve oturduğunuz eve ait fatura
• Öğrencinin Eğitimine İlişkin Belgeler ile krediye başvuru sağlayabilirsiniz.

VakıfBank Eğitim Kredisi 

Aklınıza gelebilecek her eğitim kurumu için kredi çekebileceğiniz vakıfbank ile 40,000 Tl’ye varan kredi çekebilirsiniz. 12 aya varan vade secenekleriyle ilkokuldan üniversiteye herkes krediden faydalanabilmektedir. Faiz oranları değişmekle biraber en yüksek miktar olan 40,000 Tl’ye %1,18 faiz uygulamaktadır. Daha detaylı bilgi için Vakıfbank Şubelerini ziyaret edebilir veya iletişim kanallarından sorularınızı sorabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi 

Eğitim masraflarınız için sizlerin yanında olan bir diğer banka ise Garanti Bankası’dır. Özel okul ve üniversiteler için hazırlanan eğitim kredisi kampanyası ile 48 aya kadar vade imkânı ile 100,000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Yapacağınız kredi başvurusunda öğrencinin okul kaydı belgelenmelidir ve başvuruya ek olarak konulmalıdır. 

HalkBank Eğitim Kredisi

Bütçenize uygun ödeme seçenekleri ve faiz oranlarıyla eğitim kredisi veren bankamız, çeşitli ödeme seçenekleriyle eğitim kredisi vermektedir. 48 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi ister artan veya azalan taksitli, ister serbest ödemeli, ister 3 ayda bir ödemeli ya da dilerseniz ilk taksiti iki ay ertelemeli kullanabilirsiniz.

Diğer Eğitim İhtiyaçları İçin Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda anlatmadığımız kurs, okul, üniversite ve dersane gibi eğitim ihtiyaçlarınız için eğitim kredisi veren bankalar;

Odeabank Eğitim Kredisi,
İngBank Eğitim Kredisi,
ŞekerBank Eğitim Kredisi,
AlBaraka Eğitim Kredisi,
Akbank Eğitim Kredisi

dir. Yazılanlar haricinde en yakın şubelere gidip güncel bilgi alabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ