Parateorisi

SEA-EU JFS – Güneydoğu Asya ve Avrupa Ülkeleri Ortak Fonlama Programı
Yazar: -25 Haziran 2020
122

Bilim ve Teknoloji Çağrısı ve İnovasyon Çağrısı başlıkları altında uluslararası ortak projeler destekleyecek olan JFS 2020 Çağrıları hakkında detaylı bilgiye https://www.sea-eu-jfs.eu/calls adresinden ulaşabilirsiniz.
Bilim-Teknoloji ve İnovasyon alanlarında açılan çağrılar kapsamında 2+1 kuralı gereği ya ikisi Güneydoğu Asya, biri Avrupa ülkelerinden yahut tam tersi olmak üzere, en az 3 proje ortağından oluşan proje önerileri desteklenecektir.

JFS 2020 Çağrıları iki bölümden oluşmaktadır;
Beşinci JFS Çağrısı: Temel araştırmaları ele alan ortak bilim ve teknoloji projeleri (Dördüncü teknoloji hazırlık seviyesine (Technology Readiness Level, TRL) kadar, TRL<4)

Bulaşıcı hastalıklar ve nanoteknoloji tematik alanlarında projeler desteklenecektir. (https://www.sea-eu-jfs.eu/sites/default/files/2020-06/Call%20Text%205th%…)

Altıncı JFS Çağrısı: Ortak uygulamalı araştırma ve teknolojik geliştirme projeleri (TRL≥3, yenilikçi KOBİ’ler ile Güneydoğu Asya ve Avrupa merkezli araştırma kuruluşları arasında işbirliği içinde uygulanmalıdır.)

Dijital sağlık ve biyoekonomi tematik alanlarında projeler desteklenecektir. (https://www.sea-eu-jfs.eu/sites/default/files/2020-06/Call%20Text%206th%…)

Her iki çağrı için hem yenilikçi ürünler, hizmetler üretmek hem de önemli ekonomik ve/veya toplumsal değere sahip süreçler üretmek için tasarlanmış projeler sunulabilir. Temel fark, projenin ulaşmayı hedeflediği teknoloji hazırlık seviyesidir.

Teknoloji hazırlık düzeyleri (TRLs), belirli teknolojilerin olgunluk seviyesinin göstergeleridir. Bu Ölçüm Sistemi, Teknoloji durumunun ortak bir anlayışını sağlar ve tüm yenilik zincirini ele alır.
TRL 1 – Gözlemlenen temel ilkeler
TRL 2 – Teknoloji konsepti formulasyonu
TRL 3 – Araştırma konseptinin deneysel kanıtlanması
TRL 4 – Laboratuvarda onaylanmış teknoloji
TRL 5 – İlgili ortamda onaylanmış teknoloji
TRL 6 – İlgili ortamda gösterilen teknoloji
TRL 7 – Operasyonel ortamda prototip gösterimi
TRL 8 – Tam ve nitelikli sistem
TRL 9 – Operasyonel ortamda kanıtlanmış gerçek sistem
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ