Parateorisi

WhatsApp, Facebook ve İnstagram çöktü mü? Yetkililerden son dk açıklaması
Yazar: -03 Temmuz 2019
156

Gizli kalmak isteyen bir facebook çalışanın yaptığı yoruma göre zuckerberg resim ve video üzerinden data-mining yapan yeni bir ai üzerinde çalışıyor ve bugün 10 saat boyunca onun testi yapılacak.

Dünyanın dört bir yanından kullanıcılar, sosyal medya uygulamaları Facebookve Instagram‘a erişmekte zorluk yaşadığını aktardı. Çok sayıda kullanıcı Twitter üzerinde uygulamalara erişemediğini, hikaye paylaşamadığını bildiriyor. Instagram, Facebook ve Whatsapp‘tan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Türkiye’de de birçok kullanıcının hesaplarına erişim sağlayamadığı kaydedilirken, Instagram ve Facebook’un yanı sıra WhatsApp’ta da benzer bir problem yaşandığı belirtiliyor.

sizin facebook’a, instagram’a girerken gördüğünüz fotoğraflar ta amerika’dan gelmiyor. gecikmeyi azaltmak ve yükü hafifletmek için dünyanın farklı noktalarındaki cdn adı verilen merkezlerden geliyor. facebook’un anlaştığı cdn şirketi akamai‘nin türkiye’ye hizmet veren server’larından biri çöktü muhtemelen. o yüzden çoğu yerde sadece resimleri göremiyorsunuz. cdn sadece resim, video gibi statik nesnelerin iletimini sağlar çünkü.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ